Program podpory výzkumu

Grantová agentura Masarykovy univerzity

22. 11. 2018

O grantu

Cílem Programu podpory výzkumu (PPV) je posílení kvality a prestiže výzkumné práce na MU, vyšší úspěšnost univerzity při získávání mezinárodních prestižních grantů a stimulace mezioborového inovativního výzkumu s vysokou přidanou hodnotou. Převažujícím selekčním kritériem ve všech typech podpory bude výzkumná excelence navrhovatele/navrhovatelů a kvalita předloženého návrhu nebo projektu.

Aktivity PPV jsou financovány z institucionální podpory určené na dlouhodobý koncepční rozvoj MU. Celkový rozpočet PPV bude každoročně upřesňován tak, aby nepřesáhl 5% z institucionální podpory pro daný rok. V případě nepředvídatelného vývoje financování univerzity má rektor MU po dohodě s děkany jednotlivých fakult právo 5% limit snížit či PPV zrušit.

Podmínky jednotlivých kategorií upravuje směrnice Grantové agentury MU a Pravidla programu Podpory výzkumu pro rok 2017.

Aktuální harmonogram

Kategorie E: výzva do 30. 4. 2018

Kategorie I: výzva do 21. září 2018

Podpora zvýšení kvality vynikajících výsledků