DUO-Korea Fellowship Program

10. 4. 2019

„DUO-Korea Fellowship Program“ – program výměny vysokoškolských studentů mezi Jižní Koreou a zeměmi Evropské unie.

Program „DUO-Korea Fellowship Program“ umožňuje výměnné pobyty vysokoškolských studentů mezi jižní Koreou a zeměmi Evropské unie (v minulosti se tento program týkal také vysokoškolských učitelů, v současné době se však z důvodu finančních omezení zaměřuje pouze na studenty bakalářských a magisterských studijních programů).

Podmínkou zařazení do programu je velmi dobrá znalost angličtiny.

Výměnné pobyty se v zásadě mohou týkat libovolného oboru.

Program je založen na tom, že korejský student z určité korejské vysoké školy vyjíždí na určitou evropskou vysokou školu a zároveň student z téže evropské vysoké školy vyjíždí na tutéž korejskou vysokou školu. Mezi příslušnými vysokými školami musí být v rámci tohoto programu uzavřena dohoda o dvoustranné spolupráci. Každý účastník výměny musí mít příslib přijetí od partnerské školy.

Délka pobytu je 1 semestr (avšak ne více než 4 měsíce).
Stipendium lze použít na krytí veškerých nákladů spojených s pobytem (např. letenka, pobytové náklady, školné).

Podrobné informace, formuláře a pokyny pro podání přihlášky jsou k dispozici na webové stránce tohoto programu

Žádost o uskutečnění obou výměnných pobytů musí po vzájemné dohodě obou vysokých škol předložit sekretariátu programu ASEM-DUO korejská vysoká škola.

Uzávěrka přijímání žádostí na akademický rok 2019/2020 je 10. května 2019. Nabídka stipendia se každoročně opakuje.

Žádost musí obsahovat tyto doklady:

- Vyplněný elektronický formulář žádosti
- Kopii dohody o spolupráci obou vysokých škol
- Kopii pasů obou účastníků navrhované výměny (případně může postačit kopie občanského průkazu)
- Doklad o vykonaných zkouškách obou účastníků navrhované výměny
- Motivační dopis

Kontakt a bližší informace:

e-mail: admin2@asemduo.org
www.asemduo.org