Erasmus+ školení zaměstnanců: 2020/2021 - II. kolo výběrového řízení

Je otevřeno II. kolo výběrového řízení v rámci programu Erasmus + školení zaměstnanců na období pobytu v zahraničí v jarním semestru 2021.

8. 10. 2020

Přihláška

Přihlašování bude probíhat elektronicky prostřednictvím databáze ISOIS na adrese: https://isois.ois.muni.cz/cs/outgoing-application/application/
Cyklus má název: Erasmus+ STA (outgoing) 2020/2021 II. cyklu
Termín podávání přihlášek: 5. – 25. 10. 2020
Návod na vyplnění přihlášky najdete na stránkách CZS.

Cíle

• Umožnit pracovníkům vysokoškolských institucí získávat znalosti nebo konkrétní know-how ze zkušeností a příkladů dobré praxe dostupných v zahraničí, jakož i praktické dovednosti, které mají význam pro jejich současné zaměstnání a profesní rozvoj.
  • Přispívat k posilování spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi a podniky.
  • Školení může mít podobu studijní návštěvy, pozorování - stínování zkušeného pracovníka, praktické školení apod.
  • Není možné financovat konference!
  • Účastník si školení zajišťuje sám nebo s pomocí domácího pracoviště.
  • Jazykové kurzy nejsou prioritou programu, po schválení CZS mohou být financovány pouze odborně zaměřené kurzy vzhledem k náplni práce zaměstnance.

Kdo se může účastnit

• Zaměstnanec MU, který má uzavřenou pracovní smlouvu (případně může být vyslán i pracovník s uzavřenou dohodou - DPP, DPČ, možnost vyslání však musí být v dohodě sjednána).
  • Náplň školení v zahraničí musí být v souladu s pracovní náplní zaměstnance na MU.

Kam lze vyjet

• Do zemí zapojených do programu LLP, tj. do 28 členských států EU, Lichtenštejnska, Norska, na Island, do Turecka a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. Od druhé poloviny srpna 2020 jsou možné výjezdy do Srbska.
  • Nadále platí, že není možno vycestovat na konferenci a není možná mobilita do Švýcarska, a stále zatím není jisté, zda budou možné výjezdy do Velké Británie.

Přijímající organizace může být jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží.

Období pobytu

• 1. 1. 2021  -  31. 8. 2021

Délka pobytu

• Program umožňuje délku školení od 2 dnů až po dva měsíce, nejčastější délka je 5 -10 dní. (Po dvou týdnech grant z projektu Erasmus výrazně klesá, pobyt by muselo dofinancovat domácí pracoviště, předchozí domluva s nadřízeným je nutná).

Grant

• Grant se vyplácí ve skutečné výši na základě vyúčtování v cestovním příkaze, do výše limitu daného programem
    • příspěvek na pobytové náklady – slouží ke krytí nákladů souvisejících s pobytem v zahraničí (aktuálně maxima 85 – 136 EUR na den podle cílové země)
    • příspěvek na cestovní náklady – určen na pokrytí nákladů na cestu účastníka z místa pobytu do místa konání mobility při využití ekonomického způsobu dopravy
  • Pro zaměstnance se specifickými potřebami:
    • náklady na účastníky se specifickými potřebami – dodatečné náklady na podporu osob se specifickými potřebami (tj. zdravotním znevýhodněním), o tuto část grantu je třeba si požádat předem – uvést v přihlášce

Výběrové řízení na FF - kritéria výběru:

1. Akademičtí pracovníci: Prioritou programu Erasmus+ v následujícím roce je rozvoj pedagogických dovedností a dovedností v oblasti koncipování učebních osnov
  2. přínosnost pobytu pro FF
  3. písemný plán školení s uvedením očekávaných výsledků
  4. předchozí mobilita v rámci tohoto pobytu (upřednostnění budou ti uchazeči, kteří v rámci tohoto programu ještě nevyjeli)
    Nevybraní žadatelé jsou evidováni jako náhradníci.

Dovoluji si ještě upozornit, že už schválené mobility pro podzimní semestr 2020, které se neuskuteční, je možné přesunout do jarního semestru 2021. V případě zájmu o tento přesun mě prosím kontaktujte emailem.

Prosím o šíření na vašem pracovišti. V případě dotazů se neváhejte na mě obrátit.