Nabídka výuky na celouniverzitní letní škole

Centrum zahraniční spolupráce nabízí vyučujícím podílet se na tzv. cluster summer school, tedy celouniverzitní letní škole, kdy veškerou organizační agendu zajistí CZS a vyučující mají "pouze" akademické povinnosti. Termín této akce je pevně dán, 11. – 22. 7. 2022.

12. 10. 2021

Letní škola MU: 11. – 22. července 2022

• CZS plánuje od 11. do 22 července 2022 organizovat „cluster“ letní školu: Vytvořit platformu – formu letní školy – kterou mohou individuální akademici/akademická pracoviště vyplnit akademickým obsahem (předmětem)
  • Tento model v podstatě redukuje povinnosti učitelů jen na akademický program a výuku; zbylou agendu spojenou s propagací, administrací pobytů nebo kulturním programem letní školy obstará CZS
  • Tento program by mohl v dlouhodobém hledisku pomoci především s propagaci studijních programů MUNI v angličtině (viz např. https://utrechtsummerschool.nl/, kde spousta alumni letních škol se hlásí na navazující studia na jednu z utrechtských univerzit)

Rozdělení kompetencí:

CZS:

• Propagace
  • Sběr přihlášek
  • IS administrativa
  • Vízová a příjezdová administrativa
  • Ubytování
  • Finance
  • Kulturní program
  • Vystavení výpisu známek
  • Asistence studentům s pobytem v Brně

Vyučující:

• Připravit informace o kurzu
  • Zkontrolovat, zda studenti splňuji požadavky (prerequisits)
  • Učit ☺
  • Komunikovat se studenty v akademických záležitostech
  • Vyhodnotit – oznámkovat každého studenta

Očekávání od akademické části:

• Výuka by měla probíhat každý pracovní den (pondělí 11. – pátek 15.7. a pondělí 18. – pátek 22.7.): minimálně v dotaci 2x 90 minut denně
  • Forma výuky může být variabilní – seminář, přednáška, exkurze, práce v terénu, v laboratořích,…
  • Předmět může být nabídnut na všech možných úrovních (BA, MA, PhD), nicméně pokud by měl sloužit k propagaci magisterského programu v angličtině, tak dává smysl letní školu cílit na bakalářské studenty
  • ECTS hodnota předmětu by měla být v rozmezí 2–4 kreditů
  • Počet studentů bude mít dopad na finanční odměnu učitelům (viz další slide), nicméně – pokud nebude dohoda jiná – kurz by měl být otevřen už při pěti přihlášených studentech
  • Počet vyučujících a další organizační věci spojené s akademickým programem jsou plně v kompetenci daného akademického pracoviště

Finance:

Cena letní školy: €1000 / €100 sleva pro studenty z partnerských univerzit

Cena obsahuje:

• Kurzovné
  • Ubytování
  • Kulturní program
  • Asistenci před, v průběhu i po skončení
  • Dvě recepce

Rozdělení „příjmů“ na MU:

• €400 na každého studenta (€350 v případě studenta, který obdrží slevu pro partnerskou univerzitu) obdrží hostující pracoviště (katedra, ústav, fakulta) (tato částka nemusí podléhat sazbě 21% DPH)
  • €600 (resp. €550 u studenta se slevou) obdrží CZS na uhrazení ubytování, administrativy a kulturního programu (tato částka podléhá zároveň sazbě 21% DPH)

Další postup:

• Zájemci z řad pedagogů/akademických pracovišť – prosíme o vyplnění formuláře https://forms.office.com/r/Muj1hgrUnB
  • Termín do 31. 10. 2021
  • Kontakt a další informace: Martin Glogar, glogar@czs.muni.cz, +420 777 128 309

* Pokud na příští rok plánujete samostatnou letní školu, pošlete ozvěte se prosím Mgr. Zuzaně Ragulové na ragulova@phil.muni.cz.