Velvyslanectví ČR ve Vídni nabízí studentské stáže v kalendářním roce 2022/2023

Velvyslanectví ČR ve Vídni nabízí studentské stáže v kalendářním roce 2022/2023 na Politickém, Konzulárním nebo Obchodně-ekonomické úseku úřadu.

5. 10. 2021

Stáže na Politickém úseku

Stáž na Politickém úseku obnáší zejména každodenní monitoring rakouského tisku, pomoc s přípravou společenských, účast na akcích jiných subjektů a následné zpracování zápisu, administrativní výpomoc a další. Požadujeme dobrou znalost němčiny (min. B2), dobrá znalost angličtiny vítána.

Stáž na Konzulárním úseku

Stáž na Konzulárním úseku spočívá zejména komunikaci s klienty, jakož i rakouskými a českými úřady. Součástí je spolupráce při vstupních interview s žadateli o vízum, vyřizování vízové a konzulární korespondence i telefonických a písemných dotazů žadatelů. Dobrá znalost angličtiny je podmínkou, němčina B2 a vyšší vítána.

Stáž na obchodně-ekonomickém úseku

Stáž na obchodně-ekonomickém úseku spočívá v komunikaci s rakouskými a českými obchodními subjekty, rešerších rakouských odborných médií, asistenci při přípravě akcí ekonomické diplomacie aj. Požadujeme dobrou znalost němčiny (min. B2), dobrá znalost angličtiny vítána.

Důležité informace

  • Délka stáže musí být v rozsahu 2-6 měsíců (40 hod./týden).
  • Stáže jsou neplacené; stážisté nicméně často uspějí s žádostí o stipendium, např. v rámci programu Erasmus+.
  • Po zdárném ukončení stáže obdrží absolvent osvědčení a doporučující dopis, obvykle v anglickém jazyce.
  • Stáž nezakládá nárok na budoucí zaměstnání v řadách ministerstva zahraničí; stážistům, kteří v budoucnu plánují o zaměstnání v této instituci usilovat, velvyslanectví rádo poskytne informace o výhodách a nárocích této práce, jakož i rady, jak svoji ambici naplnit.

Kontaktní osoba

Pro bližší informace kontaktujte pí. Markétu Zahradníčkovou na marketa_zahradnickova@mzv.cz nebo +43 89958-128. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme rezervovat termín co nejdříve.

Přihláška

Vlastní přihlášku je vhodné podat nejméně 2 měsíce před plánovaným termínem nástupu.

Seznam potřebných dokumentů příloh a příslušné formuláře lze stáhnout zde:
https://www.mzv.cz/vienna/cz/o_velvyslanectvi/staze/index.html


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.