Proběhlo ustavující zasedání nového Akademického senátu FF MU

Senátorky a senátoři zvolení v podzimních volbách nastoupili konečně do svých funkcí. V čele senátu zůstane doc. Václav Štěpánek, studentskou komoru povede Mgr. Ondřej Varaďa.

3. 6. 2021 Tomáš Weissar

Téměř s půlročním zpožděním, jež způsobila kovidová legislativa, se senátorky a senátoři zvolení ve volbách na podzim 2020 konečně v pondělí 24. května 2021 sešli k ustavujícímu zasedání nového Akademického senátu FF MU a zahájili svou činnost. Úkolem ustavujícího zasedání byla především volba jednotlivých orgánů akademického senátu. Na postu předsedy zůstaně dosavadní předseda doc. Václav Štěpánek, prvním místopředsedou a zároveň předsedou studentské komory byl zvolen Mgr. Ondřej Varaďa. Post druhého místopředsedy a zároveň předsedy komory akademických pracovníků získal v tajné volbě dr. Stanislav Bárta.

Senátoři také obsadili v místa v senátních komisích, které se věnují ekonomickým, legislativním či správním aspektům chodu fakulty. Zvláštní poslání bude mít v souvislosti s volbou děkana již brzy komise volební a poslední senátní komisí je komise smírčí. Čím přesně se jednotlivé komise zabývají a na koho se můžete obracet s podněty, zjistíte na senátní webové stránce.

Podrobný průběh ustavujícího zasedání je zachycen v zápisu.

Zjistěte více o senátu