Akademický senát odsoudil projevy kolektivní viny (nejen) vůči studentům

Reagoval tak na konkrétní případy úřední šikany a deportací. Detaily se bude zabývat ustanovená pracovní skupina, na niž se mohou poškození obracet.

29. 11. 2022

Akademický senát Filozofické fakulty Masarykovy univerzity se s ohledem na historické zkušenosti ostře vymezuje proti principu uplatňování kolektivní viny a jejím konkrétním projevům v podobě úřední šikany a deportací. Činí tak v souvislosti se zvýšeným tlakem ze strany státních orgánů, kterému čelí studenti a studentky z Ruské federace. Zároveň vyzývá Akademický senát Masarykovy univerzity a vedení Masarykovy univerzity, aby aktivně řešili složitou životní situaci ruských studentů.

AS FF MU dále ustavuje pracovní skupinu ve složení prof. Foletti, dr. Rambousek, doc. Štěpánek, Mgr. Varaďa a Bc. Nováček, kterou pověřuje jednáním v této záležitosti. Zároveň vyzývá studující, kteří se s podobným jednáním setkali, aby se obrátili na tuto pracovní skupinu, a to na adrese: akademicky.senat@phil.muni.cz.

Usnesení bylo přijato na zasedání AS FF MU dne 28. listopadu. Detailní zápis z průběhu zasedání bude k dispozici během následujících dní.