Výzkumník / výzkumnice pro Seminář dějin umění (Centrum raně středověkých studií)

Pracoviště
Seminář dějin umění Filozofická fakulta
Termín přihlášek
6. 12. 2022
Nástup
1. 1. 2023
Typ úvazku
částečný
Obor činnosti
Věda a výzkum
Elektronická přihláška

Děkanka Filozofické fakulty MU vypisuje výběrové řízení na pozici

výzkumník / výzkumnice

Pracoviště: Seminář dějin umění (Centrum raně středověkých studií), Filozofická fakulta, Masarykovy univerzity

Výše pracovního úvazku: 0,5

Předpokládaný termín nástupu: 1. 1. 2023

Počet otevřených pozic: 1

Uzávěrka přihlášek:  6. 12. 2022

Popis:

• Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity vypisuje výběrové řízení na pozici post-doc výzkumníka / výzkumnice se zaměřením na literaturu a jazyk evropských kultur 14. století a jejich roli při formování intelektuálního diskurzu a kolektivní evropské identity. Pozice se vypisuje v rámci tříletého GAČR standard projektu „Na křižovatce pamětí. Umění a reprezentace v Benátkách 14. století“, aktuálně řešeného v Centru raně středověkých studií Semináře dějin umění.
  • Pozice se vypisuje na zkrácený úvazek 0,5 (20 hodin týdně). Úspěšný/á uchazeč/ka nastoupí na pozici od ledna 2023 nebo co nejdříve po tomto datu.

Požadavky na uchazeče:

• ukončené Ph.D. vzdělání v oboru románské filologie
  • odborné zaměření na vernakulární literární produkci středověkého Západu
  • znalost sekulární literatury středověké Itálie se zaměřením na texty s antickou tematikou a interakci mezi novelistikou, historiografií a hagiografií
  • písemná a mluvená znalost anglického jazyka; výborná písemná i mluvená znalost italštiny a francouzštiny
  • znalost středověké francouzštiny, italštiny a latiny
  • schopnost jasně formulovat výsledky výzkumu
  • schopnost práce v mezinárodním a interdisciplinárním týmu

Hlavní povinnosti:

• provádět výzkum zaměřený na produkci a cirkulaci vernakulárních textů v benátském kulturním prostoru 14. století, včetně studia kulturní výměny v širším geografickém kontextu (jadranský kulturní prostor, prostředí italského šlechtického dvora apod.);
  • publikovat a prezentovat výsledky výzkumu (články, prezentace na konferencích, přednášky pro širokou veřejnost apod.);
  • přispívat k výzkumným aktivitám Centra raně středověkých studií.

Informace o Semináři dějin umění naleznete na:

Přílohy k přihlášce:

• motivační dopis
  • strukturovaný životopis s přehledem dosavadní praxe
  • doklady o vzdělání

Jak se přihlásit?

vPísemné nabídky doložené všemi vypsanými přílohami k přihlášce přijímá do 6. 12. 2022 Personální oddělení FF MU, Arne Nováka 1, 602 00 Brno,  formou e-přihlášky (viz níže).

Elektronická přihláška

Pošleme vám odkaz na elektronickou přihlášku