Prosíme o pomoc s testováním učebny pro hybridní výuku

5. 4. 2023

Bez popisku

V příštím roce bude revitalizována většina učeben v budovách A, B1 a B2. V CIT právě pracujeme na projektu obnovy audiovizuální techniky (AVT). V podzimním semestru 2023 budeme testovat nové vybavení technikou a nábytkem v učebnách B2.22 a B2.23, tak abychom mohli projekt AVT před realizací vyladit podle zpětné vazby vyučujících i studujících. Hlavní změnou je lepší technické zabezpečení výuky, při níž jsou studenti v reálném čase připojeni pomocí videokonference do výuky v učebně – tento scénář bývá označován jako hybridní výuka.

Hlavní upravované položky:

• mobilní stoly pro 2 studující;
  • mikrofonní pole – odpadá nutnost mít mikrofon, ať už ruční, nebo klopový;
  • trackovací kamery – jedna snímá pohyb vyučujícího, druhá zabírá studující, což zaručí vizuální kontakt mezi všemi účastníky výuky;
  • nové řešení promítání a psaní na tabuli – barevně odlišené plochy pro jednotlivé aktivity, více prostoru pro psaní;
  • druhý monitor na katedře pro ovládání videokonference – pro lepší přehled vyučujícího o promítané prezentaci i studujících v online prostředí;
  • tlačítka ovládající zobrazení videokonference – pro jednoduchost a jednotnost ovládání;
  • náhledový monitor pod stropem nebo na zadní stěně – určené vyučujícímu pro náhled studujících připojených online, nebo pro zobrazení prezentace.

Pokud plánujete v podzimním semestru 2023 učit hybridně (aspoň částečně), a pokud jste ochotni poskytnout nám během výuky a po jejím skončení řízenou zpětnou vazbu, prosím, přihlaste se ve formuláři: https://forms.office.com/e/bcjJYnqRQz, a to do 20. 4. 2023.

Po uzavření přihlášek vás budeme kontaktovat a dořešíme s vámi postup rezervace učeben. Před samotnou výukou vás také zaškolíme a budeme vám k dispozici jako technická podpora.

Spolupráci na testování učeben máme možnost finančně odměnit.

V případě dotazů se můžete obracet na Marii Sedlákovou.
Těšíme se na viděnou, vaše CIT FF