Přijímačky budou online, ale nemusíte se bát – s přípravou vám pomůžeme.

Web pro uchazeče  |  07
Odesláno 5. 3. 2021, 21:46

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Podáním přihlášky to nekončí

Ahoj všem!

To jsem zase já, Ben z fildy. Termín konce podávání přihlášek do bakalářského studia máme za sebou. Pokud jste se nakonec rozhodli přihlásit jinam než na naši fakultu, přejeme vám hodně štěstí u přijímaček, ve studiu i v dalším životě. Abychom vás už nespamovali, odběr newsletteru si můžete jedním kliknutím v zápatí zrušit. Pokud se někteří na vysokou zatím nehlásíte, budeme vás teď chvíli zásobit informacemi, které se vás nebudou týkat, ale aspoň uvidíte, co vás v budoucnu čeká.

Teď vám totiž budu pravidelně posílat především důležité informace ohledně přijímacího řízení – termíny, které byste neměli minout, a užitečné tipy, jak se připravit na přijímačky. Máte na to teď necelé dva měsíce, tedy pokud se vás týkají oborové zkoušky nebo TSP. Ale pozor! Jestliže váš studijní program vyžaduje zaslání nějaké písemné práce, motivačního dopisu atd., neměli byste s tím otálet – termíny jejich dodání jsou různé a některé jsou už v půlce března. Doporučuji pročíst si důkladně podmínky u každého konkrétního programu na webu. Budete-li skládat TSP, už do 25. března musíte do e-přihlášky nahrát sken občanky. Pokud jste požádali o prominutí přijímací zkoušky, potvrvá teď chvíli, než ověříme, zda na něj skutečně máte nárok, ale nejpozději na konci března obdržíte do e-přihlášky rozhodnutí.

Tak či tak vás všechny zveme za týden na online Dílnu (nejen) TSP, kde se dozvíte vše potřebné o tom, jak bude celé přijímací řízení probíhat, jaký bude jeho harmonogram a jak se co nejlépe připravit na přijímačky.

Budeme se na vás těšit a držíme vám palce!

Benjamín Juráň
student FF MU

Připojte se na Dílnu (nejen) TSP a zjistěte vše o průběhu přijímacího řízení

Věnovat se vám bude sám proděkan pro přijímací řízení, který vás seznámí s podobami přijímaček napříč fakultou a s jejich harmonogramem. Dozvíte se také, jak se letos mění TSP a jak se na něj co nejlépe připravit.

 

Nestihli jste dny otevřených dveří? Využijte online materiály

Zástupci některých studijních programů si pro vás připravili prezentace, na které se můžete zpětně podívat. Některé katedry dokonce nabízejí pomoc při přípravě na online přijímačky.

Vše co potřebujete vědět k online TSP

Na speciální webové stránce zjistíte, kolik času budete mít na jednotlivé testové sekce, jaké technické vybavení si musíte zajistit nebo jak a kdy proběhne technická zkouška. Můžete si také vyzkoušet cvičnou verzi testu, podívat se na instruktážní video nebo si pročíst odpovědi na nejčastější otázky, které nám v souvislosti s TSP online kladete.

Filozofická fakulta se zapojí do Týdne mozku

Připojte se k online přednáškám našich odborníků a zjistěte, co se děje v mozku při sledování umění, jak se odráží neurovědy v dramatu nebo kde se v mozku bere morální soud.

Co nás čeká v následujících měsících

pá 12. 3.

Dílna (nejen) TSP 

Chystáme pro vás další online akci, kde se dozvíte, jak se přechodem do online prostředí mění přijímačky na naše obory a jak se na ně co nejlépe připravit.

po 15. – pá 19. 3.

Týden mozku 

Připojte se k přednáškám našich odborníků a zjistěte, co se děje v mozku při sledování umění, jak se odráží neurovědy v dramatu nebo kde se v mozku bere morální soud.

čt 25. 3.

Termín pro nahrání skenu občanského průkazu do e-přihlášky 

Pokud budete skládat online TSP, je potřeba, abyste včas do e-přihlášky nahráli sken svého občasnkého průkazu.

so 10. 4.

Technická zkouška TSP 

Dva týdny před datem konání TSP se uskuteční technická zkouška, abyste se nemuseli bát, že něco nebude fungovat, jak má. Pozvánku na přesný čas obdržíte 1. dubna v e‑přihlášce.

po 19. – ne 25. 4.

Přijímací zkoušky

V sobotu 24. dubna 2021 se uskuteční online Test studijních předpokladů. Oborové zkoušky budou probíhat v termínu od 19. do 25. dubna 2021 tak, aby nekolidovaly s TSP. Přesný čas konání TSP i oborových zkoušek najdete včas ve své e‑přihlášce.

po 3. 5.

Výsledky TSP v e-přihlášce 

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

TSP online. Důležité je včas dodat potřebné doklady!  Externí odkaz

Masarykovy dny: historička promluví o Alici Masarykové  Externí odkaz

Student z Běloruska porovnává komunikační strategie Putina a Lukašenka  Externí odkaz

Athena Alchazidu: Online výuka nám otevřela spoustu nových možností  Externí odkaz

Vědkyně na filozofické fakultě? Zkoumají roli kultury v lidském životě nebo ideál socialistického člověka  Externí odkaz

Stěhování i bydlení v Brně zvládnete levou zadní  Externí odkaz

Moje první momenty na MUNI  Externí odkaz

Tipy na zajímavé předměty z nejrůznějších oblastí  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2021
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     LinkedIn     Youtube