Přečtěte si užitečné tipy, jak na přijímačky. Blahopřejeme těm, kterým byly prominuty! Zjistěte rámcové termíny oborových zkoušek.

Web pro uchazeče  |  08
2. 4. 2021, 10:02

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Přijímačky se blíží

Ahoj všem!

To jsem zase já, Ben z fildy. Opět vám přináším dávku aktuálních informací k přijímacímu řízení a také několik užitečných tipů, jak se na něj co nejlépe připravit.

Předně gratuluji všem, kterým byly přijímací zkoušky prominuty! Pokud jste o prominutí žádali, zkontrolujte si své e‑přihlášky, již nyní tam všichni naleznete ke své žádosti vyjádření. Pokud vám byla prominuta přijímací zkouška do jednooboru nebo do obou plánů sdruženého studia, máte to v kapse – už se jen v červenci zapíšete do studia. Ale pozor, pokud máte prominuto jen do jednoho ze dvou programů ve sdruženém studiu – pro přijetí musíte splnit podmínky ještě druhého z nich.

Jestliže váš studijní program vyžaduje zaslání nějaké písemné práce, motivačního dopisu atd., pečlivě si zkontrolujte v podmínkách u každého konkrétního programu na webu, jaký je termín jejich dodání. Některé už uplynuly, většina však vyprší 8. dubna.

Koho se týká TSP, nezapomeňte se 10. dubna zúčastnit technické zkoušky. Ve svých e‑přihláškách byste už měli mít konkrétní čas a odkaz pro připojení.

A konečně pokud vás čekají oborové zkoušky, můžete se zatím podívat na jejich rámcový harmonogram. Přesný termín opět naleznete včas přímo v e‑přihlášce včetně potřebných odkazů na připojení.

Tak se mějte fajn, užijte si velikonoční volno a držíme vám palce!

Benjamín Juráň
student FF MU

Pět tipů, jak se co nejlépe připravit na přijímačky

Kostky jsou vrženy, přihlášky jsou podány. Teď je čas se co nejlépe připravit na přijímačky. V tomto článku se přehledně dozvíte, jaké podoby může mít přijímací zkouška na FF MU a jak se na ně co nejlépe připravit.

 

Nepovinná část maturity nebude hrát roli

Často se nás ptáte, jak to bude s uznáváním nepovinných maturit. Pro Masarykovu univerzitu je stěžejní doklad o maturitní zkoušce, nikoliv její konkrétní podoba, takže se nemusíte ničeho obávat.

Vše, co potřebujete vědět k online TSP

Na speciální webové stránce zjistíte, kolik času budete mít na jednotlivé testové sekce, jaké technické vybavení si musíte zajistit nebo jak a kdy proběhne technická zkouška. Můžete si také vyzkoušet cvičnou verzi testu, podívat se na instruktážní video nebo si pročíst odpovědi na nejčastější otázky, které nám v souvislosti s TSP online kladete.

Kdy se budou konat oborové zkoušky?

Online testy i ústní pohovory se uskuteční v rozmezí 19.–25. dubna s výjimkou soboty 24. dubna, kdy se bude konat TSP, a s výjimkou Anglického jazyka a literatury, kam budou uchazeči skládat ústní pohovor až na základě výsledků TSP 2. a 3. května. Přesný termín své zkoušky zjistíte včas v e-přihlášce, již nyní se však můžete podívat na rámcový harmonogram a zjistit, jaké termíny pro vás připadají v úvahu.

Jaké jsou šance na přijetí? Napoví loňské výsledky

Mnohé z vás zajímá, kolik uchazečů budeme přijímat do jednotlivých programů. Počty budou podobné jako v loňském roce, představu si tedy můžete udělat z loňských výsledků.

 

Jak si naplánovat učení nejen k přijímačkám

Přijímací řízení je další důležitý krok v cestě na vysokou školu. Přinášíme tipy, jak si poradit s náporem učení. Zajisté je využijete i při přípravě na maturitu.

Co nás čeká v následujících měsících

st 7. 4. 2021

Termín pro motivační dopisy atp. 

so 10. 4. 2021

Technická zkouška TSP 

Dva týdny před datem konání TSP se uskuteční technická zkouška, abyste se nemuseli bát, že něco nebude fungovat, jak má. Pozvánku na přesný čas obdržíte 1. dubna v e‑přihlášce.

po 19. – ne 25. 4. 2021

Přijímací zkoušky 

V sobotu 24. dubna 2021 se uskuteční online Test studijních předpokladů. Oborové zkoušky budou probíhat v termínu od 19. do 25. dubna 2021 tak, aby nekolidovaly s TSP. Přesný čas konání TSP i oborových zkoušek najdete včas ve své e‑přihlášce.

po 3. 5. 2021

Výsledky TSP v e-přihlášce 

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Jak se nachystat na test studijních předpokladů a další zkoušky  Externí odkaz

Kde a jak se dá učit? Podívejte se na zkušenosti studentů MUNI  Externí odkaz

Naučte se vytvářet mnemotechnické pomůcky (nejen) k maturitě  Externí odkaz

Je pro vás současná situace obtížně snesitelná? Neostýchejte se požádat o pomoc  Externí odkaz

Stěhování i bydlení v Brně zvládnete levou zadní  Externí odkaz

Moje první momenty na MUNI  Externí odkaz

Tipy na zajímavé předměty z nejrůznějších oblastí  Externí odkaz

Do Brna široká cesta. Kramářské písně se světskou tematikou představila výstava v Moravském zemském muzeu  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2022
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Discord     Twitter     LinkedIn     Youtube