Blahopřejeme přijatým, nepřijatí však mají ještě šanci. Zápisy do studia proběhnou online, nejprve je potřeba dodat maturitní vysvědčení. Navštivte nás virtuálně.

Web pro uchazeče  |  E-přihláška  |  09
28. 5. 2022, 9:16

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Je rozhodnuto, výsledky najdete v e-přihláškách

Ahoj všem!

Zdraví vás opět Eliška z brněnské fildy. Již bylo rozhodnuto a všichni máte ve svých e-přihláškách celkový výsledek přijímacího řízení. Detaily (počet bodů, své pořadí atd.) naleznete v přiloženém dokumentu, který se vám v e-přihlášce, pokud tam už není, objeví nejpozději do konce května.

Pokud to nevyšlo, nemusíte ještě úplně věšet hlavu. Jestliže jste nebyli přijati z kapacitních důvodů, možná se na vašem oboru uvolní místo po zápisech do studia. V takovém případě bychom vám dali vědět e-mailem. Také ještě doporučuji sledovat přes léto náš web, do některých programů se určitě bude vypisovat dodatečné přijímací řízení.

Pokud e-přiláška svítí zeleně, přijměte srdečné blahopřání! Nicméně k tomu, abyste se stali studenty naší skvělé fakulty, je třeba udělat ještě dva důležité kroky: nejprve vezměte své maturitní vysvědčení, skočte s ním na poštu pro jeho autorizovanou konverzi a nahrajte ji do 15. června do e-přihlášky. Potom se v červenci zapište do studia. Provedete to online přímo v e‑přihlášce, ověříte svoji totožnost a pak už se můžete začít chystat na první semestr studia. Přesné pokyny vám ještě včas zašleme. Pokud se z nějakého důvodu v červenci zapsat nezvládnete, budete moci využít ještě náhradní termín zápisu v září. Ale pozor, pro místa na kolejích nebo v některých kapacitně omezených předmětech platí prior tempore potior iure a už se na vás pak nemusí dostat.

Kdyby bylo někomu z vás líto, že se k nám v létě nepodíváte, zkuste prozatím využít alespoň některou z našich virtuálních prohlídek. Můžete se dokonce vydat na procházku podzemím s protiatomovým krytem.

Držím palce u právě probíhajících maturit a budu se těšit na viděnou s vámi již brzy!

Eliška Bumbová
studentka FF MU

Jak se zapsat do studia krok za krokem

Potřebujete poradit, kde získat autorizovanou konverzi maturitního vysvědčení, jak přesně ji vložit do e-přihlášky nebo jak se omluvit z červencového termínu zápisu? Všechno naleznete na našem webu.

 

Objevte 7 důvodů, proč se zapsat na FF MU

Moderní areál v centru Brna, pestrá nabídka předmětů, bohatý spolkový život – to je Filozofická fakulta Masarykovy univerzity. Pokud stále váháte, pro kterou školu se rozhodnout, čtěte tento článek.

Projděte si fakultu

Vydejte se s námi na prohlídku budov hlavního areálu, v nichž se snoubí moderní vybavení s odkazy k antické tradici naší civilizace. V podzemí můžete dokonce navštívit protiatomový kryt.

 

Poslechněte si fakultu

Zkusili jste někdy zavřít oči a zaposlouchat se do svého okolí? My ano. Záznam atmosféry života na filozofické fakultě připravili metodou terénního nahrávání v rámci výuky sami studenti.

Proč se těšit na MUNI ARTS

Dlouhodobě věnujeme velkou pozornost e-learningu. Každý semestr vypisujeme tisíce předmětů, z nichž si můžete libovolně vybírat. Budova ústřední knihovny je architektonickým skvostem a nabízí spousty zajímavých služeb. Mimo výuku se můžete zapojit do činnosti některého ze 30 studentských spolků, které na fakultě působí.

Co nás čeká v následujících měsících

po 30. 5. – st 15. 6. 2022

Dodání maturitních vysvědčení

Abyste se mohli v případě přijetí zapsat do studia, musíte nejprve doložit, že jste složili maturitní zkoušku. Do 15. června tedy přímo do e-přihlášek nahrajete maturitní vysvědčení v tzv. autorizované konverzi, kterou získáte na místech CzechPoint (na Slovensku se stejná služba jmenuje zaručená konverzia). Detailní pokyny ke vkládání do e-přihlášek najdete na našem webu.

po 11. – pá 15. 7. 2022

Zápis do studia

Jakmile ověříme vaše maturitní vysvědčení, budete se moci zapsat do studia: získáte přístup do informačního systému a začnete se chystat na první semestr studia. Vše proběhne online a detailní návod se včas dozvíte na našem webu.

po 12. 9. 2022

Zahájení semestru

Podzimní semestr začne v pondělí 12. září. První týden se pro vás výuka zatím konat nebude, abyste měli možnost se na fakultě dostatečně zorientovat.

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Studenské spolky zahrály moderní i klasické divadelní kusy  Externí odkaz

Filozofická fakulta se pyšní zrestaurovanou Pražskou biblí  Externí odkaz

Výzkum nejstaršího evropského piva inicioval brněnský archeolog  Externí odkaz

Výzkumná činnost je otevřená i pro studenty humanitních oborů  Externí odkaz

Na oči brýle a do ruky ovladač: studenti se učí anglicky ve virtuální realitě  Externí odkaz

10+1 míst, kvůli kterým stojí za to jít na MUNI  Externí odkaz

Přijatí na MU? Pořiďte si kolo nebo šalinkartu  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  E-přihláška Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2023
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     TikTok     Discord     Twitter     LinkedIn     Youtube     SoundCloud