Navštivte přednášky Týdne humanitních věd a Noci vědců. Projděte si náš web. TSP nanečisto chystáme online.

Web pro uchazeče  |  02
Odesláno 12. 11. 2020, 16:33

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Vybírejte z pestré nabídky našich oborů

Ahoj všem!

To jsem zase já, Ben. Kdo mě ještě neznáte, studuji anglistiku a latinu na FF MU. Kromě toho se věnuji slam poetry, tančím, vyrábím latinská memes a jako bakalářku jsem vytvořil výukovou deskovou hru. Ale o tom více někdy později. Budu vás totiž provázet celým přijímacím řízením na naši fakultu.

V sobotu proběhl historicky první online Open Day. Možná jsme se tam dokonce potkali. Přišlo vás neuvěřitelných 1500 a my vám za váš zájem moc děkujeme! Pokud vám to nevyšlo, nevadí. Níže v newsletteru se můžete podívat alespoň na společné informační video a ještě se k nám můžete virtuálně vypravit na den otevřených dveří v lednu.

Do té doby můžete přemýšlet, který z pestré nabídky našich oborů by pro vás mohl být ten pravý. Určitě doporučuji mrknout na náš web do sekce pro uchazeče. U každého studijního programu se dočtete, co přesně budete studovat, jaké budete mít uplatnění a samozřejmě jaké jsou podmínky přijetí.

Inspirovat vás mohou třeba také přednášky našich výzkumníků v rámci Týdne humanitních věd nebo na Noci vědců. Vše chystáme online, tak se neváhejte připojit.

Jo a online připravujeme také TSP nanečisto. Včas vám dáme vědět, jak budou probíhat. Tak nás sledujte, poznačte si do deníčků důležitá data a hlavně buďte zdraví!

Benjamín Juráň
student FF MU

Obecné informace o možnostech studia

Seznamte se ve videu z letošního Open Day s naší studijní nabídkou a zjistěte, co všechno vám studium na FF MU přinese a proč je Brno místem, kde prostě chcete studovat.

 

Provedeme vás přijímacím řízením krok za krokem

Nevíte, jaký studijní program si vybrat? Chcete vědět, jak budou probíhat přijímačky? Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v sekci pro uchazeče na našem webu.

Týden humanitních věd

Zúčastněte se v týdnu 16.–20. listopadu online přednášek, workshopů či jiných akcí, které se budou tematicky věnovat humanitním vědám v časech krizí a pandemií.

 

Noc vědců

Pro Noc vědců 27. listopadu chystáme virtuální prohlídku laboratoře experimentálních humanitních věd a tři exkluzivní online přednášky k tématu „Člověk a robot“.

Co nás čeká v následujících měsících

ne 1. 11. 2020 – ne 28. 2. 2021

Podávání přihlášek 

Již od 1. listopadu můžete začít podávat přihlášky ke studiu do bakalářských programů. Na rozmyšlenou ovšem máte čas až do konce února 2021.

po 16. – pá 20. 11. 2020

Týden humanitních věd 

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se již tradičně připojuje k oslavám Světového dne filozofie UNESCO uspořádáním Týdne humanitních věd. Program se letos tematicky zaměří na úlohu humanitních věd v časech celospolečenských krizí a uskuteční se online. 

pá 27. 11. 2020

Noc vědců 

Tradiční akce představující veřejnosti vědu a výzkum na naší fakultě proběhne letos také v online podobě. Letošním tématem je „Člověk a robot“. Chystáme pro vás virtuální prohlídku a tři exkluzivní tematické přednášky s diskusemi.

so 12. 12. 2020

TSP nanečisto 

Vyzkoušejte si Test studijních předpokladů předem a s okamžitou zpětnou vazbou. Aktuálně připravujeme online verzi této tradiční akce. Sledujte nás pro další informace.

pá 22. – so 23. 1. 2021

Dny otevřených dveří 

Také tradiční dny otevřených dveří proběhnou jistě minimálně částečně online. Oproti Open Day vám budou pro dotazy k dispozici sami vyučující. Detaily se včas dozvíte.

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Nutella a pivo jako podpora pro trasující knihovníky a studenty  Externí odkaz

Akademický mistr v paddleboardingu ukazuje, že studium lze skloubit se zaměstnáním i sportem  Externí odkaz

Při práci a studiu dobrovolničí ještě pro Open House Brno  Externí odkaz

Na filozofické fakultě se naučíte i freelance podnikání  Externí odkaz

Absolvent estetiky prodává krásu. Jako florista  Externí odkaz

Kam se dívá učitel? Experti z HUME Labu zkoumají vizuální interakci mezi učitelem a žákem  Externí odkaz

Vědci odhalují jedinečnost filmového Zlína  Externí odkaz

Religionisté ověřili, že rituály pomáhají lidem zvládat úzkost  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2022
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     LinkedIn     Youtube