Řecká studia

"Řecký jazyk mi do vínku byl dán a chudý dům na Homérově břehu."

Představení studijního programu

Praxe

Povinnou součástí studia je zahraniční stáž, během níž absolvent obohatí své portfolio teoretických i praktických nástrojů a dovedností, získá zahraniční zkušenosti a kontakty.

Absolventi programu jsou školení grecisté specializovaní na nejméně jednu oblast řeckých studií (pozdní antika, Byzanc, novořečtina) buď v lingvistickém, nebo literárním zaměření. Uplatní se zejména v akademickém prostředí jako výzkumní pracovníci a pracovnice nebo zaměstnanci univerzit, vzhledem k mezinárodnímu rozměru studia mají předpoklady pro uplatnění v zahraničí. Jejich teoretická a metodologická výbava jim dávají předpoklady pro interdisciplinární bádání. Mimo akademickou sféru jsou odborně vybaveni například pro práci v cestovním ruchu, v diplomacii či jako překladatelé.

Termín podání přihlášek: 1. únor – 30. duben 2019.

Termín dodání podkladů pro přijímací řízení: do 17. května 2019.

Charakteristika programu: Studijní program Řecká studia připravuje studenty na vědeckou práci v oblasti řecké filologie od pozdní antiky po současnost. Prohlubuje jejich teoretickou a metodologickou výbavu pro vědeckou práci a učí je samostatnému výzkumu. Absolventi rozumí celé disciplíně grecistiky a specializují se na časové období a lingvistické či literární bádání v závislosti na tématu své disertační práce.

Podklady pro přijímací řízení:

• podepsaný životopis;
  • soupis publikační činnosti;
  • projekt disertační práce.
  • Podklady pro přijímací řízení je třeba dodat v tištěné formě (nikoli e-mailem) na Studijní oddělení FF MU - přijímací řízení a to poštou (Arna Nováka 1, Brno) nebo osobně.

Přijímací zkouška má formu ústní rozpravy nad projektem disertační práce.

Hranice úspěšnosti: 70 bodů (max. počet bodů je 100).

Odkaz na Ústav klasických studií.

Obecné informace k průběhu přijímacího řízení do doktorských programů na FF MU naleznete zde. Dokumenty k aktuálnímu přijímacímu řízení jsou vedeny v Materiálech pro uchazeče.

Upozornění: Doklad o absolvování magisterského studia (úředně ověřenou kopii diplomu, u vzdělání získaného v zahraničí také tzv. nostrifikaci) předloží přijatí uchazeči u zápisu do studia. U přijímacích zkoušek se doklad o absolvování magisterského studia nevyžaduje.

Typ studia doktorský
Forma prezenční, kombinovaná
Oborová rada a oborové komise

Možnosti studia

Jednooborové studium

Školitelé

Studijní program nemá evidovány žádné školitele.

Chcete vědět víc?

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. Mgr. et Mgr. Markéta Kulhánková, Ph.D.

Konzultant programu