Řecká studia

"Řecký jazyk mi do vínku byl dán a chudý dům na Homérově břehu."

Podat přihlášku

Přijímací řízení do doktorských programů - akad.rok 2020/2021 (zahájení: podzim 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2020

Co se naučíte

Studijní program Řecká studia připravuje studenty na vědeckou práci v oblasti řecké filologie od pozdní antiky po současnost. Prohlubuje jejich teoretickou a metodologickou výbavu pro vědeckou práci a učí je samostatnému výzkumu. Absolventi rozumí celé disciplíně grecistiky a specializují se na časové období a lingvistické či literární bádání v závislosti na tématu své disertační práce.

Praxe

Povinnou součástí studia je zahraniční stáž, během níž absolvent obohatí své portfolio teoretických i praktických nástrojů a dovedností, získá zahraniční zkušenosti a kontakty.

Chcete vědět víc?

Absolventi programu jsou školení grecisté specializovaní na nejméně jednu oblast řeckých studií (pozdní antika, Byzanc, novořečtina) buď v lingvistickém, nebo literárním zaměření. Uplatní se zejména v akademickém prostředí jako výzkumní pracovníci a pracovnice nebo zaměstnanci univerzit, vzhledem k mezinárodnímu rozměru studia mají předpoklady pro uplatnění v zahraničí. Jejich teoretická a metodologická výbava jim dávají předpoklady pro interdisciplinární bádání. Mimo akademickou sféru jsou odborně vybaveni například pro práci v cestovním ruchu, v diplomacii či jako překladatelé.

Termín podání přihlášek: 1. srpen – 30. listopad 2019.

Termín dodání podkladů pro přijímací řízení: do 13. prosince 2019.

Podklady pro přijímací řízení:

• podepsaný životopis;
  • soupis publikační činnosti;
  • projekt disertační práce.
  • Podklady pro přijímací řízení je třeba dodat v tištěné formě (nikoli e-mailem) na Studijní oddělení FF MU - přijímací řízení a to poštou (Arna Nováka 1, Brno) nebo osobně.

Přijímací zkouška má formu ústní rozpravy.

Upozornění: Doklad o absolvování magisterského studia (úředně ověřenou kopii diplomu, u vzdělání získaného v zahraničí také tzv. nostrifikaci) předloží přijatí uchazeči u zápisu do studia. U přijímacích zkoušek se doklad o absolvování magisterského studia nevyžaduje.

Žádné informace nejsou k dispozici

1. ledna –
30. dubna 2020
Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Informace o studiu

Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Oborová rada a oborové komise

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. Mgr. et Mgr. Markéta Kulhánková, Ph.D.

Konzultant programu