English Language and Literature

Navazující magisterské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 3 000 EUR za akademický rok.

Podat přihlášku

Master's Degree Studies in English 2024/2025 - Autumn 2024
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2024.

Co se naučíte

Jedná se o placený studijní program akreditovaný v angličtině. Zájemcům, kteří hovoří česky, nabízíme neplacené studium programu Anglický jazyk a literatura.

Tento studijní program se člení na dvě studijní zaměření – Lingvistiku a Literární a kulturní studia. Každý student si zvolí jednu z těchto specializací. Všichni studenti musejí absolvovat pět povinných přehledových kurzů. Zbytek programu sestává z povinně volitelných předmětů, které si studenti vybírají na základě zvoleného zaměření, a volitelných kurzů v rámci MU. Téma magisterské diplomové práce si studenti volí na základě svého zaměření a absolvovaných kurzů.

Chcete vědět víc?

Absolvent oboru je schopen komplexního písemného i ústního projevu v angličtině a je vybaven vědomostmi o literatuře, kultuře a dějinách Spojeného království, USA, Irska a zemí Commonwealthu. Absolvent je schopen analyzovat specifické formy a funkce jazyka s ohledem na komunikaci v různých žánrech a situacích. Kromě práce v oboru (překladatelství, tlumočnictví, redaktorská činnost, publicistika, cestovní ruch, pedagogická činnost na středních a vysokých školách) se uplatní v profesích, jež vyžadují schopnost samostatného a kritického myšlení a výbornou vyjadřovací schopnost.

Podmínky přijetí

Jedná se o placený program akreditovaný v angličtině. Školné za jeden akademický rok činí 3000 EUR. Podmínky přijímacího řízení jsou dostupné zde: https://www.phil.muni.cz/en/studies/study-programmes-in-english/master-studies/english-language-and-literature

1. 12. 2023 – 30. 4. 2024

Termín pro podání přihlášek