Modern Greek Language and Literature

"Řecký jazyk mi do vínku byl dán a chudý dům na Homérově břehu."

Podat přihlášku

Master's Degree Studies in English 2021/2022 - Spring 2022
Termín podání přihlášky do půlnoci 31. 10. 2021

Co se naučíte

Cílem navazujícího magisterského studia novořečtiny je prohloubení znalostí a jazykových kompetencí, které studenti a studentky získali v bakalářském cyklu, a jejich rozšíření o střední fáze vývoje řeckého jazyka, dějin a kultury, především literatury (byzantské období, turecká nadvláda). Na základě vlastní volby výběrových kurzů studenti a studentky mohou prohloubit svou specializaci o synchronní lingvistiku, literární teorii či literární komparatistiku.

Chcete vědět víc?

Absolventi magisterského programu novořecký jazyk a literatura se mohou uplatnit v řadě profesních oblastí. Mohou pokračovat v doktorském studiu v Česku či v zahraničí a věnovat se vědecko-výzkumné činnosti. Jsou dostatečně odborně vybaveni pro práci v cestovním ruchu či v komerční sféře tam, kde je vyžadována znalost řečtiny (cestovní kanceláře, průvodcovství, obchodní sektor, bankovní sektor). Rovněž se mohou uplatnit jako překladatelé či v práci pro neziskové organizace působící v Řecku v rámci mezinárodní pomoci. Mohou se podílet se na organizaci kulturních či propagačních akcí spojených s Řeckem (koncerty, folklórní festivaly, veletrhy) nebo pracovat v institucích, které zajišťují mezinárodní diplomatické kontakty (velvyslanectví, konzuláty, hospodářská komora, evropské instituce aj.). Vzhledem k obeznámenosti s filologickou prací jsou připraveni i na redaktorskou a editorskou práci v médiích, zejména v kulturně a literárně orientovaných rubrikách. Uplatní se rovněž v profesích, které vyžadují všeobecný rozhled, schopnost samostatného kritického myšlení a solidní jazykovou vybavenost.

1. 7. – 31. 10. 2021

Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Předměty – příklad průchodu studiem