Konference k podpoře výuky německého jazyka v České republice

16. 5. 2023

2. 5. 2023 Bakaláři Magistři Doktorandi

Milí přátelé německého jazyka,

MŠMT a Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci s Goethe-Institutem v Praze Vás srdečně zve k účasti na konferenci, která se uskuteční v úterý dne 16. května 2023 v rámci Česko-německého strategického dialogu.

Cílem konference je informovat o výuce němčiny ve školách (včetně mateřských škol) v ČR, zprostředkovat osvědčené postupy a příklady z praxe a představit možnosti financování německo-českých projektů, a také informovat o přípravě učitelů a možnostech pro oblast vysokých škol.

Konference se bude konat od 9:00 h (registrace od 8:30 h) do 17:20 h (s následnou večeří formou bufetu do 18:30 h) v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, 110 00 Praha 1.

Registrační formulář na konferenci najdete ZDE. Účast je možná prezenčně, nebo online (Zoom).

Účast na konferenci je bezplatná. Během akce bude zajištěno občerstvení.

Konference je součástí německého jazykového maratonu #DerDieDas, který ve dnech 16. až 20. května připravují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM, DAAD a projekt Do Německa na zkušenou.

Parkování v místě konání akce není možné zajistit. Parkovat lze případně za poplatek v parkovišti Národního divadla. Lze využít i záchytná parkoviště na okraji Prahy a pokračovat do centra městskou hromadnou dopravou. Bližší informace k pražské dopravě a možnosti parkování jsou k dispozici zde. Parkování není hrazeno pořadateli akce.