University of Vienna - univie: Zimní škola 2023 - prodloužená uzávěrka přihlášek

30. 11. 2022 Bakaláři Magistři Doktorandi

Rádi bychom Vás informovali o prodlouženém termínu pro podání přihlášek na zimní školu kulturně-historických studií "Objev moderny - Vídeň kolem roku 1900" 2023, kterou pořádá Sommerhochschule of the University of Vienna.

Kde: Vídeň, Rakousko

Kdy: 3. - 17. února 2023

Zimní škola se koná ve Vídni, kde jsou stále patrné stopy vynikající kultury konce 19. a počátku 20. století.

Dvoutýdenní program kombinuje prvotřídní akademické kurzy s bohatým společenským a kulturním programem. Bohaté kulturní dědictví Vídně, zejména muzea, povedou k důkladnému pochopení přínosu fin-de-siècle pro modernizaci Evropy.

Tento jedinečný program se skládá z dopoledních přednášek na vysoké úrovni a odpoledních exkurzí po Vídni s průvodcem a návštěv různých muzeí. Mimo rámec výuky nabízí Vídeň spoustu příležitostí k poznávání dalších kulturních a historických památek.

Akademické prostředí kurzu podporuje mezikulturní a společenskou výměnu a napomáhá vzájemnému porozumění v rámci mezinárodní studentské populace. Účastníci si tak rozšiřují obzory, setkávají se s kolegy z různých oborů, získávají přátele na celý život a budují si vazby pro svou budoucí profesní kariéru.

Natočili jsme video, ve kterém nabízíme několik dojmů z univezity. Pro přístup použijte následující odkaz: Winter School Video (univie.ac.at)

Vzhledem k interkulturnímu a interdisciplinárnímu aspektu programu je naše nabídka kurzů bezpochyby zajímavá pro studenty všech studijních oborů, ale určitě je zajímavá zejména pro studenty, kteří studují některý z následujících oborů: studium historie, kulturních studií, umění, literatury, psychologie a politologie.

Podrobnější informace o unive: zimní škole kulturněhistorických studií naleznete na této adrese.

V příloze najdete PDF verzi složky pro rok 2023 a formulář žádosti.

Uzávěrka přihlášek pro zimní školu je 31. prosince 2022.

V případě jakýchkoli dotazů nebo zvláštních požadavků se obraťte na koordinátory programu na adrese: sommerhochschule@univie.ac.at.