Rakousko - semestrální a krátkodobá výzkumná stipendia

4. 10. 2019

Semestrální a krátkodobá výzkumná stipendia na akademický rok 2019/2020

Stipendium je určeno pro pobyty v Rakousku a to na státních univerzitách, odborných vysokých školách  a na akreditovaných soukromých univerzitách a to pouze pro přípravu diplomové nebo disertační práce pro studenty magisterských a doktorských studijních programů v délce 1 - 5 měsíců (výjimka platí pro studenty lékařských oborů v magisterských programech, kteří nezpracovávají diplomovou práci) nebo na uskutečnění konkrétního vědeckého výzkumu v délce max. 3 měsíců pro akademické pracovníky. O stipendium se mohou ucházet studenti a akademičtí pracovníci všech vědeckých oborů veřejných vysokých škol v ČR (občané EU, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska). Stipendium je možné obdržet pouze 1x během pregraduálního a 1x během postgraduálního studia a nelze je prodloužit. Studenti musí být v době podání žádosti nejméně v 1. semestru magisterského studia. Věková hranice není stanovena. Stipendium je určeno k rozvoji profesní vědecké dráhy, a to především pro vědecký dorost.

Žádosti musí být dostatečně odborně zdůvodněny (každopádně uvedeno téma vědecké práce včetně jejího obsahu), uchazeči musí doložit kontakt s pracovištěm rakouské VŠ kde chtějí pobyt uskutečnit (Příslib přijetí viz níže) a musí mít dostatečné znalosti němčiny (příp. angličtiny).

Termín pro podávání žádostí: 31. 10. 2019 na letní semestr r. 2020

( akad. rok v Rakousku -  ZS: 1.10.2019 - 31.1.2020, LS: 1.3. - 30.6. 2020)
Doporučujeme plánovat pobyt na celé kalendářní měsíce - v opačném případě je třeba zaplatit ubytování za všechny příslušné kalendářní měsíce.