Stipendium Česko-německého fondu budoucnosti

Česko-německý fond budoucnosti vypisuje jedno- a dvousemestrální stipendia, která jsou určena studentům s mimořádným zájmem o jazyk, každodenní život, akademický výzkum a kulturu Německa.

14. 1. 2020

Bez popisku

Fond budoucnosti každoročně umožňuje osmi mladým akademikům zblízka poznat sousední zemi, která není pro mnohé ještě příliš známá. Žádost o stipendium Česko-německého fondu budoucnosti mohou podat studenti bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů. Cílovou skupinou jsou uchazeči z humanitních a společenskovědních oborů – od historie přes literaturu až po práva a ekonomii.

Důležitým předpokladem je mimořádný zájem o jazyk, každodenní život, akademický výzkum a kulturu sousední země. Dalším předpokladem úspěšné žádosti je naplánování konkrétního vědeckého projektu s česko-německou tematikou. Stipendisté by během zahraničního pobytu měli pracovat na tomto projektu a na konci jej předložit v písemné podobě. Může se také jednat o semestrální, závěrečnou nebo disertační práci. Při výběru stipendistů čtyřčlennou nezávislou komisí hraje rozhodující roli koncepce vlastního projektu.

Finanční podmínky

Stipendia jsou udělována na jeden anebo dva semestry, a začínají vždy v zimním semestru. V tomto období obdrží studenti bakalářských programů měsíčně 650 eur a dále jednorázovou částku ve výši 650 eur určenou na úhradu studijních materiálů, cestovních nákladů aj. Studenti magisterských oborů a doktorandi obdrží měsíčně 800 eur a rovněž také jednorázovou částku ve výši 800 eur.

Bližší informace

Bližší podrobnosti o stipendiu samotném a o výběrovém řízení najdete na internetové stránce Česko-německý fond budoucnosti nebo na jejich Facebooku.

Uzávěrka přihlášek pro akademický rok 2020/2021 je 31. ledna 2020.

Žádosti je možno podávat pouze online.

Lenka Kopřivová
Česko-německý fond budoucnosti