Filozofická fakulta se zapojí do programu Týdne mozku

Připojte se k přednáškám našich odborníků a zjistěte, co se děje v mozku při sledování umění, jak se odráží neurovědy v dramatu nebo kde se v mozku bere morální soud.

1. 3. 2021

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Aktuálně se na jeho organizaci podílejí Akademie věd České republiky a Česká společnost pro neurovědy.

Program letošního ročníku proběhne kompletně online a poprvé se k němu připojí také Filozofická fakulty MU, a sice hned třemi přednáškami.