Přehled soutěží pro studenty: léto 2018

14. 6. 2018

Bez popisku

Z přehledu aktuálně vyhlášených cen pro studenty, který najdete na webu Odboru pro akademické záležitosti RMU, vybíráme:

• Cena Edvarda Beneše (termín pro podání návrhů do 10. 7. 2018 Soutěž vypisovaná každoročně městem Sezimovo Ústí je určena pro studenty, autory bakalářských, diplomových a disertačních prací na některé z témat oboru historie 20. století nebo oboru sociologie.
  • Cena Jihomoravského kraje (termín pro podání návrhů do 31. 7. 2018) – Zastupitelstvo Jihomoravského kraje každoročně oceňuje hrdinské, intelektuální, sportovní a jiné výjimečné činy, díla a přínosy fyzických osob, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením a jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj, přispívá k jeho rozvoji, věhlasu a dobrému jménu, a které svými morálními kvalitami dávají příklad druhým.
  • Cena města Brna (termín zaslání přihlášek do 31. 8. 2018) – Zastupitelstvo města Brna uděluje každoročně ocenění za významnou činnost nebo dílo, které obohatily některou oblast či více oblastí veřejného života a přispěly tak k posílení dobrého jména města Brna.
  • Cena Wernera von Siemense 2018 (termín zaslání přihlášek do 3. 11. 2018, resp. 25. 11. 2018) – Cena je zaměřena především na studenty a mladé vědce a na pedagogické pracovníky. Cílem soutěže je oceňovat autory nejlepších studentských a vědeckých prací a pedagogy vysokých škol se zaměřením na všechny technické obory a přírodní vědy a přispět tak k rozvoji českého vysokého školství, vědy a výzkumu.