Web Interface and Collection for Mathematical Retrieval : WebMIaS and MREC

Varování

Publikace nespadá pod Filozofickou fakultu, ale pod Fakultu informatiky. Oficiální stránka publikace je na webu muni.cz.

Název česky Webové rozhraní a kolekce pro matematické vyhledávaní : WebMIaS a MREC
Autoři

LÍŠKA Martin SOJKA Petr RŮŽIČKA Michal MRAVEC Peter

Rok publikování 2011
Druh Článek ve sborníku
Konference DML 2011: Towards a Digital Mathematics Library
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta informatiky

Citace
www http://dml.cz/handle/10338.dmlcz/702604
Obor Informatika
Klíčová slova math indexing and retrieval; mathematical digital libraries; information systems; information retrieval; mathematical content search; document ranking of mathematical papers; math text mining; WebMIaS; MIaS; Tralics; TeX; UMCL; Lucene
Popis Demonstrujeme hledání matematických vyrazů v technických digitálních knihovnách na kolekci MREC pozostávající z 429 423 reálných vedeckých dokumentů obsahujících více jak 158 milionů matematických vzorců. Naše řešení - systém WebMIas - umožňujě vyhledávaní matematických výrazů zapsaných v TeX-u nebo v MathML. Dotazy v TeX-u jsou konvertované do stromových reprezentací prezentačního MathML, které jsou použity pro indexaci. WebMIaS umožňujě komplexní dotazy složené z obyčejného textu a matematických formulí za použití MIaS (Math Indexer and Searcher), systému pro matematické vyhledávání založeno na systému Lucene. MIaS implementuje indexaci matematiky a vyhledávání podformulí na základe podobnosti.
Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.