Podpořené projekty Fondu rozvoje MU pro rok 2019

17. prosince 2018

V soutěži Fondu rozvoje Masarykovy univerzity pro rok 2019 bylo ze 47 podaných návrhů podpořeno 25.

Projekty akademických pracovníků:

• Příprava a realizace výstav - muzejní kufřík prof. PhDr. Pavol Tišliar, PhD.
  • Inovace předmětů AEB_82 Praktická cvičení ze středověkého vojenství a AEB_95 Praktikum z experimentální archeologie Mgr. Jana Mazáčková, Ph.D.
  • Tvorba nového interdisciplinárního kurzu Kulturní krajina doc. Ing. František Svoboda, Ph.D.
  • Španělská lexikografie jako součást akademického kurikula programů Španělský jazyk a literatura (Bc/NMgr): dějiny, současnost a společenské souvislosti doc. Mgr. Ivo Buzek, Ph.D.
  • Obraz, znalectví a uměleckohistorická praxe – inovace kurzů DU0207 Úvod do dějin umění III.: Nauka o obrazech a kresbě a DU2004 Seminář IV: Znalectví v uměleckohistorické praxi Mgr. Tomáš Valeš, Ph.D.
  • Základy římské archeologie PhDr. Jan Jílek, Ph.D.
  • Inovace předmětu Školní psychologie doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D.
  • Lidská mysl: Úvod do kognitivních věd Mgr. Jiří Matela, M.A., Ph.D.
  • Současnost ve stravě a její přípravě PhDr. Roman Doušek, Ph.D.
  • Metodologie psychologie II (kvalitativní metodologie): podpora inovace předmětu s cílem posílení praktických aspektů výuky a rozvoje akademických kompetencí studentů. doc. PhDr. Jana Marie Havigerová, Ph.D.
  • Kurz metodologie pro nadějné historiky ve spolupráci s univerzitou Heidelberg Dr. phil. Klára Hübnerová
  • Rozvoj pedagogických kompetencí prostřednictvím finské metody Profesní seniorita Mgr. et Mgr. Klára Harvánková
  • Inovace výuky teatrality a performativity – příprava kurzu Teorie dramatu a divadla II: Performativita (DISM004) doc. Mgr. Martina Musilová, Ph.D.
  • Klasická archeologie: netradiční studijní materiál Mgr. Věra Klontza, Ph.D.
  • Rozšiřující materiály pro výuku oboru Překladatelství anglického jazyka Ing. Mgr. Jiří Rambousek, Ph.D.
  • Popularizace vědy: Studentský projekt mapování sociálních problémů v Číně Mgr. Bc. Denisa Hilbertová, M.A.

Projekty studentů:

• Římské reálie: workshop Mgr. Tereza Antošovská
  • Heydrichiáda a její obraz v dobovém tisku Mgr. et Mgr. Markéta Malá
  • Dějiny a rekonstrukce starověkého sportu a vojenství PhDr. Jiří Kouřil, Ph.D.
  • Kázání jako žánr starší české literatury a jeho společenský kontext Mgr. Michaela Vašíčková
  • Inovace předmětů Latina přímou metodou I–III Mgr. et Mgr. Tomáš Weissar
  • Rodinné a příbuzenské vztahy v Číně. Učební materiál k přednášce Kulturní antropologie Číny Bc. Nataliya Samoylova
  • Podpora rozvoje předmětu IM161 Nová média v galerii Mgr. Monika Szűcsová
  • Překladatelský seminář pro Bc.: Řecká frazeologie Bc. Eliška Landová
  • Inovace výuky hudebního divadla na Katedře divadelních studií Mgr. Tereza Zálešáková, DiS.

Všem úspěšným navrhovatelům gratulujeme!

Sdílení článku

Přehled všech článků