Natočení přednášky stiskem jednoho tlačítka

Mnoho učeben FF je vybaveno jednotkou pro automatické nahrávání záznamu. Přednášku tak můžete natočit a později zpřístupnit v platformě Medial nepřítomným studentům nebo veřejnosti. Po rekonstrukci budov nově tato možnost přibyla v několika dalších učebnách.

15. 10. 2019

V jakých případech automatický záznam můžete využít?

• K natočení přednášky hosta, pozvaného do výuky nebo na konferenci.
  • K natočení přednášky, kterou nechcete každý rok stejnou. Můžete ji natočit, poslat studentům jako studijní materiál a v přednášce se potom věnovat jinému důležitému tématu.
  • K natočení přednášky pro osobní potřebu – natočenou přednášku si přehrajete a můžete zhodnotit její průběh.
  • K natočení přednášky pro veřejnost nebo nepřítomné studenty

Nahrávací jednotkou je v tuto chvíli vybavena většina nově rekonstruovaných učeben. Jejich kompletní seznam naleznete na stránkách v katalogu IT na MU.

Jak na to?

Po přihlášení ke katedernímu počítači spustíte natáčení stisknutím tlačítka Záznam/Record (opakovaným stisknutím jej vypnete) a záznam se uloží do platformy Medial. Uložení videa do Medialu je automatické, avšak může trvat několik minut i hodin (dle zatížení systému). Zde bude video přiřazeno automaticky k účtu uživatele, který byl v danou chvíli v učebně přihlášený k počítači.

Náhled uloženého záznamu v platformě Medial