FULBRIGHT SCHOLAR-IN-RESIDENCE PROGRAM

Program je určen pro semestrální nebo roční výukové pobyty zahraničních přednášejících na vybraných univerzitách  a colleges v USA. Na akademický rok 2020/2021 bylo stipendium vypsáno pro českého historika moderních evropských dějin 19. a 20. století s důrazem na židovskou problematiku, antisemitismus, holokaust a etnická studia. Hostitelskou institucí je University of Houston, Texas, History Department.

15. 1. 2020

Obsah grantu

Délka pobytu je 1 akademický rok, a to od 10. srpna 2020 do 13. května 2021.

Stipendium pokrývá životní náklady na pobyt stanovené dle cenové mapy (pro žadatele s rodinnými příslušníky je měsíční stipendium mírně zvýšeno), cestovní výlohy i zdravotní pojištění, jednorázový příspěvek na další profesní rozvoj, příspěvek na zabydlení a další položky, v závislosti na délce grantu. Hostitelská instituce přispívá dalšími částkami. Jednotlivé položky stipendia a další informace najdete zde.

Základní předpoklady

1. České občanství
2. Trvalý pobyt v České republice
3. Velmi dobrá znalost angličtiny

Požadavky

1. Dosažený titul PhD nebo jeho ekvivalent
2. Alespoň 2 roky pedagogické činnosti
3. Zkušenost s výukou v angličtině vítaná

Přednost mají uchazeči bez předešlé pracovní nebo osobní zkušenosti v USA.

Povinné součásti přihlášky

1. Životopis a seznam publikací
2. Dva doporučující dopisy vkládají přímo on-line do přihlášky Vámi zaregistrovaní pisatelé doporučení, systém je po registraci vyzve emailem s instrukcemi.
3. Souhlas domácí instituce s pobytem v rámci S-I-R podepsaný vedoucím katedry nebo oddělení.
4. Motivační dopis, ve kterém uvedete důvody, proč se programu chcete zúčastnit a předpoklady pro výuku požadovaných kurzů
5. Kopie platného pasu (dvoustrana s fotografií žadatele)
6. Finanční prostředky se neprokazují
7. English Language Proficiency  není třeba dokládat
8. Výzkumný projekt není třeba vkládat, náplní stipendia je výuka

Nepovinně můžete přiložit syllaby kurzů, které učíte a které se vztahují k předmětu výuky na Houston University.

Uzávěrka

Termín odevzdání přihlášek je 15. března 2020.

Více informací a přihláška