Erasmus+ školení zaměstnanců

Je otevřeno výběrového řízení v rámci programu Erasmu+ školení zaměstnanců na období pobytu v zahraničí mezi 1. červnem 2020 až 31. srpnem 2021.

Přihlašování bude probíhat elektronicky prostřednictvím databáze ISOIS.

Termín uzavření přihlášek je 10. 5. 2020.

3. 3. 2020

Cíle

• Umožnit pracovníkům vysokoškolských institucí získávat znalosti nebo konkrétní know-how ze zkušeností a příkladů dobré praxe dostupných v zahraničí, jakož i praktické dovednosti, které mají význam pro jejich současné zaměstnání a profesní rozvoj.
  • Přispívat k posilování spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi a podniky.
  • Školení může mít podobu studijní návštěvy, pozorování - stínování zkušeného pracovníka, praktické školení apod.
  • Není možné financovat konference!
  • Účastník si školení zajišťuje sám nebo s pomocí domácího pracoviště.
  • Jazykové kurzy nejsou prioritou programu, po schválení CZS mohou být financovány pouze odborně zaměřené kurzy vzhledem k náplni práce zaměstnance.

Kdo se může účastnit

• Zaměstnanec MU, který má uzavřenou pracovní smlouvu (případně může být vyslán i pracovník s uzavřenou dohodou - DPP, DPČ, možnost vyslání však musí být v dohodě sjednána).
  • Náplň školení v zahraničí musí být v souladu s pracovní náplní zaměstnance na MU.

Kam lze vyjet

• Do zemí zapojených do programu LLP, tj. do 28 členských států EU, Lichtenštejnska, Norska, na Island, do Turecka a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. Od druhé poloviny srpna 2020 jsou možné výjezdy do Srbska.
  • Nadále platí, že není možno vycestovat na konferenci a není možná mobilita do Švýcarska, a stále zatím není jisté, zda budou možné výjezdy do Velké Británie.

Přijímající organizace může být jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží.

Období pobytu

1. 6. 2020  -  31. 8. 2021

Délka pobytu

• Program umožňuje délku školení od 2 dnů až po dva měsíce, nejčastější délka je 5 -10 dní. (Po dvou týdnech grant z projektu Erasmus výrazně klesá, pobyt by muselo dofinancovat domácí pracoviště, předchozí domluva s nadřízeným je nutná).

Grant

• Grant se vyplácí ve skutečné výši na základě vyúčtování v cestovním příkaze, do výše limitu daného programem
    • příspěvek na pobytové náklady – slouží ke krytí nákladů souvisejících s pobytem v zahraničí (aktuálně maxima 85 – 136 EUR na den podle cílové země)
    • příspěvek na cestovní náklady – určen na pokrytí nákladů na cestu účastníka z místa pobytu do místa konání mobility při využití ekonomického způsobu dopravy
  • Pro zaměstnance se specifickými potřebami:
    • náklady na účastníky se specifickými potřebami – dodatečné náklady na podporu osob se specifickými potřebami (tj. zdravotním znevýhodněním), o tuto část grantu je třeba si požádat předem – uvést v přihlášce

Přihlášky

Termín podání přihlášek: 3. 3. - 10. 5. 2020 přes databázi ISOIS
Návod na vyplnění přihlášky najdete na stránkách CZS.

Výběrové řízení na FF - kritéria výběru

1. Akademičtí pracovníci: Prioritou programu Erasmus+ v následujícím roce je rozvoj pedagogických dovedností a dovedností v oblasti koncipování učebních osnov
  2. přínosnost pobytu pro FF
  3. písemný plán školení s uvedením očekávaných výsledků (viz příloha) – nahrát do přihlášky
  4. předchozí mobilita v rámci tohoto pobytu (upřednostnění budou ti uchazeči, kteří v rámci tohoto programu ještě nevyjeli)
    Nevybraní žadatelé jsou evidováni jako náhradníci.

Plán školení

Prosím o šíření této informace na vašem pracovišti. V případě dotazů se neváhejte obrátit na ZO.