Občerstvení, hudba, ale třeba i únikovka z krytu. Takové bylo odpolední matiné

Po dlouhých měsících sociálního distancu je stále cítit deficit neformálního setkávání, na které navíc v průběhu semestru není mnoho času. Především proto uspořádalo vedení fakulty pro zaměstnance novou akci s lehce nadneseným názvem „odpolední matiné“ a s heslem „fakulta sobě“.

4. 7. 2022

Foto: Marek Augustin

Akce se uskutečnila na hlavním fakultním nádvoří v pondělí 27. června. Zahájení zahrnovalo kromě úvodního slova děkanky a přípitku také hudební vystoupení mužského pěveckého sboru Láska opravdivá. Přítomní se mohli občerstvit nejen pivem z pivovaru Thrills z Velkých Pavlovic či vínem z Vinařství Vašíček z Prušánek, ale také nejrůznějšími sladkými a slanými pochutinami z vlastní produkce. Následně byly pro zájemce připraveny komentované prohlídky knihovních skladů s depozitem starých tisků a protiatomového krytu. Soutěživí jedinci se v něm dokonce mohli zúčastnit únikové hry. Ze tří přihlášených týmů nakonec zvítězily Holky ze studijního, kterým tímto ještě jednou gratulujeme! Kdo měl zájem, mohl vyzkoušet i nouzový výlez z krytu přímo na nádvoří, kde byl k dispozici stánek knihovníků s virtuální realitou, plackovačem a dalšími sportovnímu a tvůrčími aktivitami. V kinosále proběhla premiéra dokumentu natočeného k 80. narozeninám prof. Miloše Štědroně a o dvě patra výše mohli zájemci s výkladem zhlédnout výstavu Klamárium. Pohodovou atmosféru pomohla dotvořit další hudební vystoupení: na nádvoří zahrál se svou kapelou Bixley prof. Marek Blatný, v učebně A11 koncertoval doc. Radim Brázda alias Bufet Klarinet. Všem moc děkujeme za účast a budeme se těšit na další matiné za rok!

Fotografie z akce