C33

 

Přednášková místnost, aula

150 studentských míst | samostatné židle

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI) | Apple TV | záznam a streamování

Stručný popis

Základní info

C33 je přednášková místnost situovaná ve třetím podlaží budovy C. Místnost zároveň slouží i jako fakultní aula.

Přednáškové místnosti svým rozvržením, dostupným vybavením i vyšší kapacitou směřují k podpoře frontální výuky a poskytují vhodné zázemí především pro běžnou výuku založenou na přednáškách.

Učebna je vybavena mikrofony, které lze používat jak pro záznam, tak pro posílení hlasu přednášejícího (zvuk z mikrofonů putuje do reproduktorů v místnosti). K dispozici jsou celkem čtyři ruční mikrofony a dva mikrofony náhlavní. Všechny mikrofony mohou být zapnuté najednou. Hlasitost reprodukovaného zvuku z mikrofonů i hlasitost zvuku přehrávaného můžete upravovat otočným regulátorem na ovládacím panelu, který zároveň ovládá i hlasitost zvuku přehrávaného z aktuálně vybraného vstupu.

Pozor! Počítač je uschovaný v katedře. Pro jeho vysunutí stiskněte na ovládacím panelu tlačítko ON (zároveň také spustí plátno a zapne projektor) nebo AUDIO ONLY (pouze vysune počítač a umožní přehrávání zvuku do reproduktorů). Po stisknutí tlačítka OFF na ovládacím panelu se počítač opět zasune do prostoru v katedře.

Možnosti projekce

Pro projekci multimediálního obsahu máte k dispozici běžný projektor.

Obraz i zvuk můžete prezentovat z PC umístěného na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektoru HDMI nebo VGA. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku z vlastního zařízení Apple (iPhone, iPad, MacBook) připojením k Apple TV pomocí služby AirPlay. Můžete tak prezentovat obraz ze svého zařízení, aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně, a stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty.

Záznam přednášek

V učebně lze využít zařízení pro záznam přednášek, díky kterému můžete jednoduše pořídit nahrávku své hodiny. Pro pořízení záznamu se přihlaste k PC na katedře a stiskněte tlačítko Záznam/Record na ovládacím panelu – opětovným stisknutím tlačítka pak nahrávání ukončíte.
Záznam obsahuje jak obraz z kamery v učebně, tak obraz promítaný projektorem na promítací plochu. Jeho předběžnou kontrolu můžete provést pomocí ikony Náhled streamu na ploše PC.
Hotový záznam naleznete ve své osobní kategorii ve fakultní knihovně médií, o zpracování záznamu budete informováni také e-mailem.

Pro dostatečnou kvalitu zvuku je vhodné použít klopový mikrofon umístěný v katedře. Skříňku katedry otevřete přiložením čipové karty k čidlu na levém boku skříňky. Mikrofon se automaticky aktivuje po vytažení z nabíjecí stanice, vypnete jej opětovným umístěním do nabíjecí stanice.

Záznamovou kameru i bezdrátové mikrofony lze použít i ve videokonferenčních aplikacích, například pro potřeby hybridní výuky. Pro správné nastavení zařízení ve videokonferenční aplikaci postupujte podle tištěného návodu v učebně.

Dostupné návody

Na tomto místě brzy najdete dostupné návody k učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.