G22

 

specializovaná učebna

24 studentských míst | podpora jazykové a skupinové výuky | mobilní nábytek

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI) | Sharelink | záznam a streamování

Stručný popis

Základní info

G22 je specializovaná učebna situovaná ve druhém podlaží budovy G.

Místnost je vybavena čtyřmi velkými čtvercovými stoly, které tvoří pracovní hnízda vhodná pro spolupráci menších skupin studentů. U každého z těchto stolů jsou k dispozici tři studentské notebooky připojené k univerzitní síti.

Ke každému stolu také náleží jeden nástěnný LCD panel. LCD panely lze využít trojím různým způsobem:

  • režim přednášky: panely zobrazují obsah prezentovaný vyučujícím (LCD panely zajišťují lepší viditelnost pro studenty, kteří nesedí čelem k projekční ploše v čele místnosti),
  • režim pro studentskou prezentaci: panely zobrazují obsah vybraného studentského notebooku (všechny panely zobrazují stejný obsah),
  • režim pro práci ve skupinách: panely zobrazují obsah studentského notebooku vybraného v rámci každého stolu (každý panel zobrazuje odlišný obsah).

Stoly jsou osazeny kolečky, lze je tedy přemístit a přizpůsobit tak rozvržení učebny potřebám výuky.

Možnosti projekce

Pro projekci multimediálního obsahu máte k dispozici projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností, díky čemuž se můžete pohybovat v blízkosti projekční plochy, aniž byste byli projektorem oslňování nebo jste zastiňovali obraz.

Obraz i zvuk můžete prezentovat z PC umístěného na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektoru HDMI nebo VGA. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku ze zařízení s operačními systémy Windows, Android, macOS a iOS. Můžete tak přímo prezentovat obraz ze svého zařízení (Windows, Android, macOS) nebo promítat obrázky, dokumenty či prezentace, které máte v zařízení uložené (Android, iOS), aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně. Stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty. Pro bezdrátovou prezentaci z mobilních zařízení je třeba mít nainstalovanou aplikaci MirrorOp Presenter (získáte ji zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store).

Záznam přednášek

V učebně lze využít zařízení pro záznam přednášek, díky kterému můžete jednoduše pořídit nahrávku své hodiny. Pro pořízení záznamu se přihlaste k PC na katedře a stiskněte tlačítko Záznam/Record na ovládacím panelu – opětovným stisknutím tlačítka pak nahrávání ukončíte.
Záznam obsahuje jak obraz z kamery v učebně, tak obraz promítaný projektorem na promítací plochu. Jeho předběžnou kontrolu můžete provést pomocí ikony Náhled streamu na ploše PC.
Hotový záznam naleznete ve své osobní kategorii ve fakultní knihovně médií, o zpracování záznamu budete informováni také e-mailem.

Pro dostatečnou kvalitu zvuku je vhodné použít klopový mikrofon umístěný v katedře. Skříňku katedry otevřete klíčem vydávaným na vrátnici. Mikrofon se automaticky aktivuje po vytažení z nabíjecí stanice, vypnete jej opětovným umístěním do nabíjecí stanice.

Záznamovou kameru i bezdrátové mikrofony lze použít i ve videokonferenčních aplikacích, například pro potřeby hybridní výuky. Pro správné nastavení zařízení ve videokonferenční aplikaci postupujte podle tištěného návodu v učebně.

Dostupné návody

Na tomto místě brzy najdete dostupné návody k učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.