M21

 

Přednáškový sál

80 studentských míst | fixní nábytek

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI, USB-C) | Sharelink Pro| záznam a streamování

Stručný popis

Základní info

M21 je přednáškový sál situovaný ve druhém podlaží budovy M.

Přednáškové sály se vyznačují velkou kapacitou, stupňovitou podlahou, která zajišťuje dobrou viditelnost i při velkém počtu posluchačů. Vedle přednášek pro větší množství studentů se tak výborně hodí i pro konference, přednášky zvaných hostů nebo fakultní akce pro veřejnost.

Učebna je vybavena mikrofony, které lze používat jak pro záznam, tak pro posílení hlasu přednášejícího (zvuk z mikrofonů putuje do reproduktorů v místnosti). K dispozici jsou dva ruční mikrofony a dva mikrofony náhlavní. Všechny mikrofony mohou být zapnuté najednou. Hlasitost reprodukovaného zvuku z mikrofonů i hlasitost zvuku přehrávaného můžete upravovat otočným regulátorem na ovládacím panelu, který zároveň ovládá i hlasitost zvuku přehrávaného z aktuálně vybraného vstupu.

Možnosti projekce

Pro projekci multimediálního obsahu máte k dispozici běžný projektor.

Obraz a zvuk lze prezentovat z PC na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektoru HDMI, VGA nebo USB-C. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku ze zařízení s operačními systémy Windows, Android a iOS. Můžete tak přímo prezentovat obraz ze svého zařízení (Windows, Android) nebo promítat obrázky, dokumenty či prezentace, které máte v zařízení uložené (Android, iOS), aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně. Stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty. Pro bezdrátovou prezentaci z mobilních zařízení je třeba mít nainstalovanou aplikaci Sharelink Pro (získáte ji zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store).

Záznam přednášek

V učebně lze využít zařízení pro záznam přednášek, díky kterému můžete jednoduše pořídit nahrávku své hodiny. Pro pořízení záznamu se přihlaste k PC na katedře a stiskněte tlačítko Záznam/Record na ovládacím panelu – opětovným stisknutím tlačítka pak nahrávání ukončíte.
Záznam obsahuje jak obraz z kamery v učebně, tak obraz promítaný projektorem na promítací plochu. Jeho předběžnou kontrolu můžete provést pomocí ikony Náhled streamu na ploše PC.
Hotový záznam naleznete ve své osobní kategorii ve fakultní knihovně médií, o zpracování záznamu budete informováni také e-mailem.

Pro dostatečnou kvalitu zvuku je vhodné použít náhlavní či ruční mikrofon umístěný v katedře. Skříňku katedry otevřete přiložením čipové karty k čidlu na levém boku skříňky. Mikrofon se automaticky aktivuje po vytažení z nabíjecí stanice, vypnete jej opětovným umístěním do nabíjecí stanice. V této učebně můžete používat oba mikrofony zároveň.

Záznamovou kameru i bezdrátové mikrofony lze použít i ve videokonferenčních aplikacích, například pro potřeby hybridní výuky. Pro správné nastavení zařízení ve videokonferenční aplikaci postupujte podle tištěného návodu v učebně.

Dostupné návody

Na tomto místě brzy najdete dostupné návody k učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.