Sekce brýle

                                                                                      
                                                                                      
Nejdůležitější orgán nejen v airsoftu. Oči. Jak je chránit?


Menu

Co na sebe

Ochrana očí

Rukavice

Co na hlavu

Zbraně

Hlavní strana

Úplně první brýle, které jsem si na airsoft pořídila a které používám dosud. Na různých místech na ně narazíme pod různým pojmenováním. V pracovních pomůckách "Ochranné brýle Terrey", eshop České zbrojovky je prodává pod "Střelecké brýle Nassau", v jiné prodejně jsou to "Ochranné brýle TERREY/NASSAU". Známý brněnský obchod s airsoftovými potřebami uvádí "Brýle Camill Clear", ten levnější pak pouze "Brýle / čiré / - ASG". Docela by mne zajímalo, jestli je mezi nimi valný rozdíl, nepočítaje cenu.


Model I-vo od německé značky Uvex, tedy kvalitní. Na hlavě dobře sedí, akorát na airsoft bych doporučila zvolit černou obroučku a ta není všude k dostání. Moje je oranžovo modrá.. Samostatně nošené vypadají trochu bizarně, respektive člověk vypadá. Pravděpodobně je to subjektivní dojem a hlavní je především ochrana zraku, kterou Uvex I-vo zajistí.


Brýle se většinou nosí v kombinaci s šátkem či síťovou polomaskou. V prvém případě jde o nešťastné řešení. Látku je nutno umístit pod nos, jinak se brýle začnou velice rychle mlžit. Zásah do nosu není příjemný! Poranění účinně zabrání složený shemag nebo baracuda. Veškeré tenčí bariéry jsou dobré leda jako psychická pomoc, že tedy se nevrhám mezi kuličky s nekrytým obličejem. Sama jsem dlouho hrála pouze s brýlemi a multifunkčním šátkem, později polomaskou, ale mlživost mě omezovala. O pohodlnosti také nemohla být zrovna řeč.Řešení??

Nemlživé brýle / brýle s mřížkou (po pečlivém uvážení) / paintballová maska / Váš nápad


Já jsem sáhla po třetí možnosti - celoobličejová maska určená na paintball s termálním sklem. Mlží se výjimečně. Stalo se dvakrát, v obou případech při hodně specifické poloze, vzhledem k obvyklému užití. Suším plátýnkem určeným na normální brýle, je z mikrovlákna, takže nepoškrábe skla.