Sekce maskáče

                                                                                      
                                                                                      
Blůza a kalhoty, nejobvyklejší sestava. Zvolený vzor ovlivní mnohé.


Menu

Co na sebe

Ochrana očí

Rukavice

Co na hlavu

Zbraně

Hlavní strana

Woodlandy byly moje první maskáče. K airsoftu jsem se dostala přes tábor zaměřený na seriál Hvězdná brána, proto jsem se chtěla výbavou přiblížit seriálu, kde používali i jiné vzory. Avšak olivová ani černá se do našich podmínek hodí podstatně méně častěji, než woodland. Do dnešní doby na ně nedám dopustit, přičemž preferuji originální armádní verzi, nikoliv Rip-Stop.
Vzor 60., nazývaný "jehličí", ve kterém jsem nikdy nehrála a straší mi ve skříni. Jde o starší kusy, vyrobené z těžké a nasákavé látky. Umístění kapes a jejich množství je žalostné. Nohavice mají nešikovný střih, dole s tkaničkou a rozparkem, případný uzel není kam dát tak, aby netlačil ve vysoké obuvi. Řešením je guma(např. vzor 95) nebo jednoduše volný okraj(např. US BDU woodland). Parka ovšem hřeje a lze na ní bez výčitek posedět na zemi.

Základ. Vzor 95 Armády České republiky. Rozmístění kapes i jejich množství je vynikající. Na blůze jich je rovných sedm. Dvě zádové, čtyři na hrudi a jedna vnitřní náprsní. Kalhoty mají dvě na obou stranách pod pasem, dvě stehenní a jednu malou napravo od puntu. Její účel mi zůstal dosud skryt, nicméně se svou velikostí hodí akorát tak na lůj na rty. Nohavice jsou zpravidla olemovány gumou, takže neodstávají, a kupodivu jejich pozdější těsné umístění nohu nijak zvlášť neomezuje.

Letní verze vzoru 95. No, letní. Spíše AČR ji používá v oblastech teplejšího podnebí, kde se více vyskytují takové barvy. V zimě se užije bílý převlečník s šedočernými skvrnami, doplněný "zeleným" vzorem 95. Dostala jsem darem letní komplet v Rip-Stopu, zatím jsem v něm nehrála. Jednak nebyly podmínky a druhak je mi o pár čísel větší(ale to není až takový problém, příroda se lidskou vůlí mění podstatně hůř). Možná se vyskytne příležitost nějaký krátký čas na podzim. Kraťasy ovšem hodlám nosit v letních měsících na turistiku, protože dle mého názoru neexistuje praktičtější a odolnější ošacení, než armádní originál.