Sekce zbraně

                                                                                      
                                                                                      
Zbraně, které buď vlastním, nebo jsem vyzkoušela a zaujaly mne.


Menu

Co na sebe

Ochrana očí

Rukavice

Co na hlavu

Zbraně

Hlavní strana

Moje první AEG, zakoupeno v roce 2010. Celokov; pažba, předpažbí a rukojeť z ABS. Když jsem se rozhodovala, jakou zbraň do začátku, neměla jsem jasnou představu. Věděla jsem, že od série od 40 výš by měly patřit k lepším + chtít mechabox III. Přes všechny akce, a že jich bylo, původní akumulátor vydržel neobvykle dlouho. Konec pak byl velmi rychlý. Na jaře 2012 byl zjištěn prasklý mechabox a také to, že ne všechny díly jsou skutečně avizované kvality, tedy pokud se o ní v případě Číny dá vůbec mluvit. Myslím, že zčásti ano. Vícedenní akce jako Commandos, Rudý říjen, jsem absolvovala právě s AK 042.t. Až na nepříjemnost v podobě nepodávajícího zásobníku (přičemž originální přestal už dávno) je tento kalach dobrou volbou.

Pokud bych si měla dnes pořídit AK, šla bych do Bety, a to kvůli délce. Na cqb jsem jednou hrála s Betou a byl to nezanedbatelný rozdíl. Stačil. Zde by nastalo dilema ohledně těla. AK 042.t. má kovové, stejné bych chtěla i u Bety. Raději vyšší hmotnost než poškozené tělo.CZ DUTY bez blow backu, první plynová pistole. Vyrobena na Taiwanu pod licencí České zbrojovky. Dostřel na cqb plně dostačuje. Nevýhodou je zásobník, který není konstruován jako klasický. Je méně robustní, což komplikuje nošení záložního. Bombička se vkládá do rukojeti po vyjmutí zásobníku a odklopení krytu. Další slabina - kryt má tendenci se uvolňovat a ztrácet se. Známý toto vyřešil spletenou pevnou nití a přivázáním očka krytu a šroubu pro utahování bombičky. Když už jsme u plynu - zde je další věc, na kterou je třeba pamatovat. Mazat těsnění jehly!! Důsledně, jinak těsnění odejde a s ním vysyčí veškeré vložené bombičky. Předností DUTY je skvělá ergonomie.Za největší slabinu zbraně považuji těsnění. Coby člověk bez zkušeností s GNB jsem se při nákupu ptala, zda mazat, jak, kde. Bylo mi řečeno, že plynová pistole se nemaže! Když jsem šla po čase zbraň reklamovat(samozřejmě jsem se poptala zkušenějších hráčů, kteří mne vyvedli z omylu a používala Silkal), byla mi bez řečí vyměněna za zcela nový kus, což budiž omluvou.

Snayperskaya vintovka Dragunova, zkráceně SVD, pro mě měla kouzlo od okamžiku, kdy jsem ji uviděla. Je to odstřelovací puška (oStřelovací znamená poškozující, zásah nelze vyloučit, ani předpokládat; oDstřelovací = likvidující jedním zásahem), s optikou a v rukou schopného hráče dokáže divy. Verze se dřevem, jako mám já, je přívětivější než polymerový set. Dosud úžasně voní. Natahování pružiny je od 160 výš značně ztížené. Přese všechno se jedná o krásnou zbraň.

Galil. Primární zbraň v mém arzenálu. Celokovové tělo, sklopná pažba(výborná vlastnost!!). Přepínání střelby na obou stranách. Zásobníky jsou odolné, taktéž z kovu. Dojem realističnosti je o to umocněn. Mířidla pevná, přední a zadní, s možností volby jejích prvků. Hrána jednou a mohu právem říct, že je zbraní, která nezklame. Stačí se zapřít ramenem do pažby...

M9A1 od KJ Works. Celokovová s blowbackem. Opravdu požitek. Váha zbraně je bez 100 g celý jeden kilogram, což se může projevit na stehenním pozdře. Ne tolik, pokud je toto kvalitní. M9A1 si pořádné pouzdro zaslouží. Zásobník pojme 25 kuliček, bombička se vkládá do něj. Je zapotřebí imbusový klíč, který je pro šroubování matice do zásobníku nezbytný. Při měnění bombičky se nové maže hrdlo, kdy místo pro jehlu zůstává čisté - toť metoda kolegy, kterou s úspěchem praktikuji.Sa. 58 je zatím obestřen tajemstvím! Zasvěcení vědí.