B. Sobotka 2. 5. 2006 na rekonstrukcí FF MUNejdříve trochu vzpomínání. V roce 2006 jsme seděli v pracovně děkana s tehdejším ministrem financí B. Sobotkou poté, co ministrně školství P. Buzková veřejně přislíbila peníze na rekonstrukci FF MU a pan ministr se velmi divil, že tu ty peníze ještě nejsou a horlivě esemeskoval, jako že je asi mají štandopede poslat. No nic nepřišlo. Ani vláda pak dlouho nebyla a když byla, dostala se na MŠMT jihočeská matka a peníze šly sice na stavbu FF ale ZČU do Českých Budějovic.

Tak jsme se rozhodli pro jiný zdroj financování a nastartovali projekt CARLA, což je způsob jak získat peníze z evropských fondů (s 15% spoluúčastí MU). O jeho průběhu dostatečně informujeme jinde. Na peníze z ministerstva jsme ale nerezignovali a ve stínu projektu CARLA připravovali investiční záměr druhé etapy rekonstrukce FF, tj. opravy a úpravy budov C a D. No a tento investiční záměr byl konečně 18. 3. 2013 na MŠMT oficiálně zaregistrován, dostane své číslo a začnou se dít věci. Definitivní rozhodnutí, co vlastně všechno budeme chtít po projektu, resp. kterou variantu z možných a připravených konečně vybereme, výběrové řízení, generální projekt, další vyběrové řízení, stěhování, realizace.

Situace je tedy dost zralá na to, abychom připravili malé či středně velké fakultní shromáždění, minimálně pro ty, kterých se bezprostředně dotkne stavební ruch, který by teoreticky mohl začít s jarem 2014.

[CNW:Counter]