Poslal mi dopisovatel L. H. větičku: "coz je vyrazne min - nez kdyz chces mit 7dmi letou zaruku od Kia", což je ukázka lidové tvořisti dostatečně strašná sama o sobě. Požádal jsem Google, aby mi našel, kde všude se objevuje "7 dmi letou zaruku". Hrůza ještě větší, odpověď v podobě návrhu "Měli jste na mysli: 7 mi letou zaruku Zobrazuje se prvních 2 výsledků" a jeden z nich "ZAHRADA.cz > Má smysl 6ti (7mi) letá záruka" a pak tedy poslušně našel i to "...na to tam máte tu 7- dmi letou záruku".

Mnohem více než prostá číslovka to vypadá jako záznam nějakých akordů. A při té příležitosti jsem našel výraz, který snad ani neumím přečíst: "Neumann učil staršího Kuehnasta v 1940-tých letech" (http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani-4/mikrofony-79/studiove-93/neumann-tlm103-d-mt-20790.php).

Myslím, že je jasné, proč se uvažuje o zřízení tzv. krátkého cyklu na VŠ. Tento cyklus - jedno- či dvouletý - by měl v rámci vzdělání vyskokoškolského pomoci studentům dohnat středoškolskou látku, aby mohli a) projít bakalářským cyklem nebo b) skončit všeobecným či profesním vzděláním zkrácené verze.

Maturanti prostě dostanou rok na VŠ na to, aby zvládli pravopis, násobilku a jiné středoškolské dovednosti, které jim střední škola nestačila předat.

[CNW:Counter]