Osmnáct let. Tak dlouhá je tradice konference Kognice a umělý život. I letošní ročník svede dohromady odborníky z mnoha oblastí a umožní mezioborovou diskusi, jejíž význam stále narůstá.

Letos se zaměříme nejen na kognici v živých i umělý systémech, ale zejména na komunikaci a její nové možnosti. Velkým lákadlem ročníku 2018 bude pásmo praktických workshopů, na nichž bude možnost si vybrané technologie vyzkoušet. 

Jako vždy jsou vítány příspěvky z relevantních disciplín - z kognitivní psychologie, AI, filozofie, z neurověd, lingvistiky, kognitivní antropologie, informačních věd a ostatních příbuzných oblastí. Cílem konference je prohloubení spolupráce a porozumění mezi odborníky z rozdílných vědních oborů.

Všichni účastníci jsou srdečně zvání s příspěvkem či bez příspěvku. Registrace začne 1. 1. 2018 a přijaté příspěvky budou publikovány v recenzovaném elektronickém sborníku.

Těšit se můžete nejen na odborný obsah tradičně skvělé úrovně, ale rovněž na příležitost rozvíjet již zaběhnuté i nové možnosti spolupráce při společně strávených večerech na terase hotelu Santon v krásném prostředí Brněnské přehrady.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.