Nevím, jestli to víte, ale asi ano, při rekonstrukci budovy A se pod omítkou našla pamětní deska z r. 1892 a za ní dutina, ve které byla uložna plechová schránka s dobovými dokumenty. Dokumenty mají nyní v práci archiváři a restaurátoři, vyrobí se z nich kopie a některé z nich bychom mohli opět umístit do krabice a zazdít. A teď moje otázka či výzva.

Samozřejmě bychom měli něco přidat. Nějaké naše dobové dokumenty, plány, fotky, a to nejen věci týkající se samotné stavby, ale zejména toho, co se v budovách provozuje, tedy něco z dějin a současnosti fakulty. Místa tam bude poměrně dost, zatím je rezervovaný prostor o velikosti dveřního výklenku. Samozřejmě se k tomu vysloví odborníci, které na fakultě máme, ale zase buďme realističtí, kolikrát člověk řeší obsah schránky, kterou otevře kdosi neznámý za nevímkolik desítek let. Kdo je na to vlastně odborník. Jistě, jsou tu archiváři, archeologové, historici a kunsthistorici, kteří se podobnými věcmi setkávájí o něco častěji, ale stejně se ptám takto do pléna - co byste tam dali vy? Co byste doporučili? Láhev kořalky a vybrané pedagogy už mi prosím nedoporučujte, tak veliká ta schránka přece jen nebude.

A technická: Na jaká média?

[CNW:Counter]