Přečtěte si užitečné tipy, jak na přijímačky. Blahopřejeme těm, kterým byly prominuty! Zjistěte rámcové termíny oborových zkoušek.

Web pro uchazeče  |  E-přihláška  |  07
6. 4. 2022, 17:07

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Přijímačky se blíží

Ahoj všem!

Zdraví vás opět Eliška z brněnské fildy – živá studentka (nejen) mrtvých jazyků. Opět vám přináším dávku aktuálních informací k přijímačkám a také několik užitečných tipů, jak se na ně co nejlépe připravit.

Předně gratuluji všem, kterým byly přijímací zkoušky prominuty! Pokud jste o prominutí žádali, zkontrolujte si své e‑přihlášky, již nyní tam všichni naleznete ke své žádosti vyjádření. Pokud vám byla prominuta přijímací zkouška do jednooboru nebo do obou plánů sdruženého studia, máte to v kapse – už se jen v červenci zapíšete do studia. Nenechte se mást informací „Dosud nerozhodnuto“, celkový výsledek přijímacího řízení se v e-přihlášce objeví později, nicméně pokud máte zkoušku prominutou, už se to nemůže změnit. Ale pozor, pokud máte prominuto jen do jednoho ze dvou programů ve sdruženém studiu – pro přijetí musíte splnit podmínky ještě druhého z nich.

Jestliže váš studijní program vyžaduje zaslání nějaké písemné práce, motivačního dopisu atd., pečlivě si zkontrolujte v podmínkách u každého konkrétního programu na webu, jaký je termín jejich dodání. Některé už uplynuly, většina však vyprší tento týden.

Koho se týká TSP, ve svých e‑přihláškách byste už měli mít konkrétní čas a místo jeho konání. Nenechte se zmást tím, že máte pozvánku pouze k jedné přihlášce. TSP skládáte pouze jednou a výsledek se započítá ke všem studijním programům, které ho vyžadují.

A konečně pokud vás čekají oborové zkoušky, můžete se zatím podívat na jejich rámcový harmonogram. Přesný termín opět naleznete již brzy také přímo v e‑přihlášce.

Tak se mějte fajn, užijte si velikonoční volno a držíme vám palce!

Eliška Bumbová
studentka FF MU

Pět tipů, jak se co nejlépe připravit na přijímačky

Kostky jsou vrženy, přihlášky jsou podány. Teď je čas se co nejlépe připravit na přijímačky. V tomto článku se přehledně dozvíte, jaké podoby může mít přijímací zkouška na FF MU a jak se na ně co nejlépe připravit.

Zjistěte více
 

Jaké jsou šance na přijetí? Napoví loňské výsledky

Mnohé z vás zajímá, kolik uchazečů a na základě jakých výsledků budeme přijímat do jednotlivých programů. Počty budou podobné jako v loňském roce, představu si tedy můžete udělat z loňských výsledků.

Zjistěte více

Kde strávit vysokoškolská léta? No přece v Brně

Nekonečné otázky od všech lidí okolo. Kam půjdeš po maturitě? Na co se hlásíš? Co budeš v životě dělat? Ať už máte ve své odpovědi jasno nebo ne, prozkoumejte pět důvodů, proč je Brno tím nejlepším místem, kde strávit studentská léta.

Přečtěte si více

Co nás čeká v následujících měsících

pá 22. – po 25. 4. 2022

Přijímací zkoušky

O víkendu 23. a 24. dubna se uskuteční Test studijních předpokladů i oborové zkoušky (ty začnou už v pátek a potrvají do pondělí). Přesný čas a místo konání TSP i oborových zkoušek najdete ve své e-přihlášce. TSP absolvujete vždy pouze jednou, výsledek se započítává ke všem podaným přihláškám.

ne 1. 5. 2022

Výsledky TSP v e-přihlášce

čt 12. 5. 2022

Přijímací komise děkanky

Výsledky všech přijímacích zkoušek se vyhodnotí na zasedání fakultní přijímací komise. Do týdne poté naleznete výsledky přímo ve svých e-přihláškách.

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Jak zvládnout studium vysoké školy a učení pod tlakem  Externí odkaz

TSP, SCIO, oborovky. Připravte se na přijímačky!  Externí odkaz

Největším přítelem teenagerů je mobil. Často se však potýkají s nepochopením  Externí odkaz

Výzkum nejstaršího evropského piva inicioval brněnský archeolog  Externí odkaz

Pracovat při studiu na univerzitě? Jde to!  Externí odkaz

10+1 míst, kvůli kterým stojí za to jít na MUNI  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  E-přihláška Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Discord     Twitter     LinkedIn     Youtube     SoundCloud