Milan Pol se coby děkan loučí s fakultní veřejností. Zapojte se do pomoci Ukrajině. Knihovna nabízí vzdělávací lekce a workshopy.

Web fakulty  |  03/2022
6. 3. 2022, 17:15  |  English

Fakultní newsletter

Vedení fakulty má před sebou poslední měsíc

Vážené kolegyně, vážení kolegové, studentky a studenti,

31. březen tohoto roku bude mým posledním dnem ve funkci děkana naší fakulty. Uzavře se tím osmiletá kapitola, během níž jsem spolu s týmem nejbližších spolupracovníků dostal důvěru vést fakultu podle volebního programu Kvalitní výuka a špičkový výzkum na sebevědomé fakultě.

Společně jsme prožili mnoho krásných událostí, ale i řadu náročných období. Měl jsem tu čest být u dokončení rekonstrukce historického areálu fakulty. Dalším mezníkem byla zásadní proměna studijní nabídky v rámci transformace studijních oborů na programy. A konečně snad nejtěžší zkoušku přinesla pandemie nemoci covid-19 – myslím, že jsme v ní všichni obstáli se ctí, byť to nebylo a dosud není snadné.

Pracovali jsme však i na dalších úkolech, větších či menších. Oslavili jsme spolu sté výročí založení Masarykovy univerzitysté výročí zahájení výuky na fakultě. V roce 2021 pak Evropská komise udělila naší fakultě certifikát HR Excellence in Research (HR Award), čímž jsme postoupili do implementační fáze projektu zaměřeného na zlepšování fakultního prostředí pro výzkumnou práci.

Fakulta jsou především lidé. Měl jsem šťastnou ruku při výběru svých nejbližších spolupracovníků, ale neméně štěstí jsem měl na další kolegy a kolegyně, akademiky a neakademiky, ale také studující a jejich zástupce. Děkuji však také těm, kteří se někdy postavili do opozice a důrazně vyjádřili svůj nesouhlas. Nutili mě přemýšlet, jestli jsme nepřehlédli něco zásadního, někdy revidovat původní rozhodnutí.

Poslední dny a týdny bohužel vnesly do našeho života novou dimenzi – jsme svědky násilí na svobodné zemi. Jsem hrdý, že se fakulta prakticky okamžitě stala součástí silné vlny solidarity s Ukrajinou. A doufám, že se válečný konflikt podaří co nejdříve ukončit a krizi zažehnat.

Věřím, že fakultní vedení předávám do dobrých rukou – a přeji paní docentce Ireně Radové a jejímu týmu, stejně jako celé fakultě, do budoucna jen to nejlepší. Podle svých sil se na práci pro blaho fakulty budu rád i nadále podílet.

Milan Pol
děkan FF MU

Přečtěte si více

Připomeňte si Hovory s vedením

V sérii rozhovorů se děkan i jednotliví proděkani ohlíželi za proměnami fakultního života v jednotlivých agendách od roku 2014.

Zjistěte více
 

Pomáhejte s MUNI Ukrajině

Zapotřebí bude zejména psychologů, tlumočníků a pedagogogů. Dobrovolníci se mohou hlásit do fakultní databáze nebo využít aplikaci MUNI POMÁHÁ.

Zjistěte více

Knihovna zve na kurzy informačního vzdělávání

Pomohou vám s vyhledáváním zdrojů, citováním nebo tvorbou odborného textu. Workshopy jsou určeny všem a jsou zcela zdarma.

Zjistěte více
 

Káva či snídaně zdarma? Zapojte se do soutěže

S odkazem na letošní 22. únor jakožto magický den vztahů vyhlašuje kavárna „kaFFe“ fotografickou soutěž. Zúčastnit se můžete do 8. března.

Zjistěte více

Fakulta se změnila, studenti jsou více sebejistí, říká emeritní děkanka FF MU

S prof. Janou Nechutovou o atmosféře na fakultě před rokem 1989, o jejím působení v čele fakulty a o ženách ve vedoucích akademických pozicích.

Poslechněte si rozhovor

Podněty pro senátní komise můžete nově adresovat online formulářem

Stále máte také možnost oslovit individuálně některého ze členů komise. Online formulář však může být rychlejší cestou. Navíc umožňuje v případě potřeby anonymitu.

Zjistěte více
 

Univerzita otevírá pro zaměstnance novou dětskou skupinu v centru Brna

Od září nabídne kapacitu 24 míst pro děti od 18 měsíců do 4 let v prostorách budovy na Komenského náměstí. Zájemci o její využití se mohou hlásit již nyní.

Zjistěte více

Nový web o aplikacích O365

V souvislosti s pokračující migraci zaměstnanců do prostředí Microsoft Office 365 připravilo CIT web shrnující základní informace, doporučení a nejčastější otázky ohledně používání hlavních O365 aplikací.

Zjistěte více
 

Web Cinematic Brno

Součástí kolekce Digitalia MUNI ARTS se nově stala platforma nabízející badatelům i laickým zájemcům o dějiny kinematografie rekonstrukci programu brněnských kin v letech 1918–1945.
Zjistěte více

Personální změna na Oddělení výzkumu a vývoje

K prvnímu březnu nastoupil místo Mgr. Veroniky Mattesové Mgr. Libor Zajíc. V agendě bude mít mj. TAČR, granty Ministerstva kultury, vnitra a obrany a interní rozvojové projekty.

Zjistěte více
 

Web i newsletter projektové podpory nově v angličtině

V rámci zlepšování servisu zahraničním výzkumníkům byly přeloženy webové stránky Oddělení výzkumu a vývoje. K odběru aktualit v angličtině se můžete přihlásit zde.

Zjistěte více

Co nás čeká v následujících měsících

po 14. 2. – pá 20. 5. 2022

Výuka v jarním semestru

út 8. 3. 2022

K dějinám Ukrajiny 

Na tematické přednáškové odpoledne na podporu Ukrajiny a jejich obyvatel vás srdečně zve Historický ústav FF MU.

pá 25. 3. 2022

Mezinárodní simultánní čtení Sofoklea 

Po dvouleté přestávce se letos opět fyzicky připojí Ústav klasických studií k celosvětovému veřejnému čtení z děl řeckých a latinských autorů. Letos bude na programu Sofoklův Král Oidipus. Čtení bude streamováno také online.

Další události sledujte v kalendáři akcí na webu. Všechny termíny studijní agendy naleznete v harmonogramu v ISu.

Mohlo by vás zajímat

Vědkyně na FF MU? Cestují po světě a sbírají ocenění  Externí odkaz

Archeologie není jen Indiana Jones a Lara Croft, vysvětluje studentka FF MU  Externí odkaz

Videomapping Vasulka Live Archive rozzářil fasádu Domu umění  Externí odkaz

Beneš čelil těžko řešitelným problémům, společnost ho démonizuje neprávem  Externí odkaz

Díky umělé inteligenci můžeme oživit Dvořáka, ale i lépe poznat sami sebe, říká student FF MU  Externí odkaz

Informační chudoba může ohrozit samotnou demokracii, říká expert na vzdělávání  Externí odkaz

Česká televize vysílá seriál s tipy od historiků z MU  Externí odkaz

Zasáhla vás válka na Ukrajině? Fakulta zřídila krizovou linku s psychologickou pomocí  Externí odkaz

Ukrajinské studentky MU: Věříme, že to skončí, že Ukrajina obstojí  Externí odkaz

MU se spojuje v pomoci Ukrajině s dalšími institucemi  Externí odkaz

Příští číslo fakultního newsletteru vyjde začátkem dubna. Příspěvky můžete zasílat na propagace@phil.muni.cz.

Odkaz  Web fakulty Odkaz  Sekce Zaměstnanec Odkaz  Starší newslettery

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Discord     Twitter     LinkedIn     Youtube