Zapojte se do dobrovolnických aktivit s platformou MUNI POMÁHÁ

1. 3. 2022

Bez popisku

V souvislosti s eskalací válečného konfliktu na Ukrajině lze v nejbližších dnech očekávat příchod velkého množství uprchlíků do celé naší republiky, včetně Jihomoravského kraje. Spolu s krajskými úřady a obecními zastupitelstvy považuje Masarykova univerzita za nezbytné být připravena pomáhat řešit jejich nelehkou situaci. To se neobejde bez mnoha dobrovolníků a jejich dlouhodobé, systematické a expertní pomoci, kterou koordinuje platforma MUNI
POMÁHÁ.

Vedení Filozofické fakulty Masarykovy univerzity očekává, že studenti a zaměstnanci fakulty budou požádáni o pomoc mezi prvními, neboť disponují potřebnými kompetencemi v oblasti překladů, tlumočení, psychologické pomoci či pedagogiky.

Své schopnosti a síly můžete nabídnout přes aplikaci MUNI POMÁHÁregistrace je otevřena i široké veřejnosti. Je to jednoduché, univerzita připravila webovou i mobilní verzi. Klíčové je správné vyplnění profilu, abychom
věděli, v jakých oblastech se na dobrovolníky můžeme obracet. Více o aplikaci zde.

Jak to funguje:

1. V okamžiku zadání žádosti o pomoc do aplikace zpravidla zasíláme upozornění těm dobrovolníkům, kteří splňují kritéria (kompetence) žádosti, proto je důležité, aby měli správně vyplněný profil dobrovolníka.
  2. Dobrovolník vidí základní informace o žádosti o pomoc, ve chvíli, kdy se k pomoci přihlásí, zobrazí se mu podrobnější informace a popis dalšího postupu.
  3. Zapojení dobrovolníka do konkrétní pomoci.

Filozofická fakulta MU pro studující připravila předmět Dobrovolnictví, jehož absolvováním lze získat dva kredity. Podrobnosti o dodatečném zápisu poskytne na vyžádání fakultní koordinátor.

Děkujeme, že pomáháte!