Během pobytu v Oslo jsem měla příležitost navštívit Nic Waals Institutt, tedy kliniku založenou Nic Waal v roce 1951. Přivítala mě vedoucí kliniky Anne-Stine Meltzer, která byla velmi laskavá a ukázala mi spoustu zajímavých materiálů. Ať už to byl osobní kufr Nic Waal se spoustou zajímavých materiálů – deníky o průběhu léčby, studie zaznamenávající různé faktory ovlivňující psychické zdraví nebo celkové seznámení s aktivitou kliniky v dnešní době, vše pro mě bylo velmi přínosné a rozhodně nezapomenutelným zážitkem.

Na fotografii: Anne-Stine Meltzer

Autor fotografie: Petra Vrbová

Anne-Stine Meltzer

Pohled na budovu Nic Waals Institutt zvenčí. Je pozoruhodné, jak si budova dokáže napříč desítkami let držet moderní vzhled. Tato klinika je určená pro děti a mladistvé, léčí se zde řada psychologických problémů a nemocí, např. ADHD, autismus, poruchy příjmu potravy.

Autor fotografie: Petra Vrbová

Nic Waals Institutt

Když se má prohlídka institutu blížila ke konci, nesměla chybět fotka s Anne-Stine Meltzer a fotografií Nic Waal, která visí v čekárně kliniky. Z fotografie Nic Waal můžeme vidět, jak pozitivní člověk to byl. V  této klinice člověk opravdu pocítí rodinou atmosféru, pochopení, touhu pomáhat a vřelý přístup všech přítomných zaměstnanců.

Fotografie: Anne-Stine Meltzer, Petra Vrbová

Anne-Stine Meltzer, Petra Vrbová
Předchozí Následující

Tato fotografie je z návštěvy nakladatelství Aschehoug, kde nás uvítali zdejší zaměstnanci Henrik Francke a Evy Tillman. Dozvěděli jsme se jak takové velké nakladatelství funguje a se kterými spisovateli spolupracují. Na fotografii je zachycena chvíle předávání knih, které nám studentům zaměstnanci jménem nakladatelství věnovali.

Na fotografii (zleva): Evy Tillman, Miluše Juříčková, Henrik Francke

Autor fotografiie: Petra Vrbová

(zleva): Evy Tillman, Miluše Juříčková, Henrik Francke

Jako studentni nordistiky jsme měli také možnost podívat se na to, jak funguje oddělení Univerzity Oslo, Ibsen-senteret. Zdejší profesor Giuliano D'Amico, se kterým jsme na této fotografii, nás seznámil se způsobem práce shromažďování informací o představeních her Henrika Ibsena po celém světě, ukázal nám bohatě vybavenou knihovnu a bylo nám přiblíženo, jak studium vlastně probíhá.

Na fotografii (zleva): Miluše Juříčková, Giuliano D'Amico, Jitka Peloušková, Zuzana Blahová, Petra Vrbová, Bronislava Garčárová, Klára Tučková, Anna Šilhanová, Zuzana Parthonová

(zleva): Miluše Juříčková, Giuliano D'Amico, Jitka Peloušková, Zuzana Blahová, Petra Vrbová, Bronislava Garčárová, Klára Tučková, Anna Šilhanová, Zuzana Parthonová
Předchozí Následující

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info