Přinášíme vám přehledný návod, jak se zapsat do studia a co všechno je potřeba udělat před začátkem semestru. Splňte náš checklist a zúčastněte se fotosoutěže. Brzy otevíráme také dodatečné přijímací řízení.

Web pro uchazeče  |  E-přihláška  |  10
11. 7. 2022, 20:08

Newsletter pro zájemce o studium na FF MU

Distanční zápisy jsou spuštěny

Ahoj všem!

Už naposledy se vám hlásí Eliška z brněnské fildy. Těm z vás, kdo jste byli přijati ke studiu na naší fakultě, bych ráda připomněla, že již byly spuštěny distanční zápisy do studia. Nezapomeňte se tedy včas nejen zapsat v e-přihlášce, ale také ověřit v informačním systému svoji totožnost. Kromě toho je třeba, abyste si ještě před začátkem studia vyřídili fotografii a čipovou kartu a sestavili rozvrh. Ke všem těmto krokům jsme pro vás připravili přehledný návod s checklistem, abyste měli všechny potřebné informace po ruce. A ještě můžete ve fotosoutěži získat nálepku nebo placku MUNI ARTS. Pokud jste zatím z jakéhokoliv důvodu nemohli dodat maturitní vysvědčení, ještě stále máte možnost tak učinit a využít náhradní termín zápisu do studia v září.

Pro ty z vás, kteří přijati nebyli, mám dobrou zprávu: od 20. července můžete podávat přihlášky do dodatečného přijímacího řízení. A studijních programů, které nabízejí volná místa, není málo. Tak se na ně podívejte a třeba vás něco zaujme. Po zápisech také budou některé studijní programy doplňovat kapacity uchazeči, kteří se umístili pod čarou. Tak sledujte e-mail, třeba ještě budete přijati tímto způsobem.

Bylo mi ctí provázet vás na vaší cestě k nám na fakultu a přeji vám příjemné dny plné letní pohody a v září úspěšný vstup do nové životní etapy vysokoškolského studia – quod bonum, faustum, felix fortunatumque sit!

Eliška Bumbová
studentka FF MU

Veškeré informace k online zápisům na jednom místě

Vše, co potřebujete vědět ohledně zápisu do studia a dalších kroků s ním spojeným, najdete na našem webu.

 

Otevíráme dodatečné přijímací řízení

Nevyšly vám přijímačky? Některé programy vypisují od 20. července dodatečné přijímací řízení.

Co vyřídit před nástupem do studia? Máme pro vás checklist

Připravili jsme pro vás tahák se vším, co aktuálně potřebujete vědět. Vytiskněte si ho a nic vám neunikne. Navíc se můžete zúčastnit soutěže o nálepky a placky MUNI ARTS. Stačí, když se vyfotíte, jak si užíváte letní pohodu se splněným checklistem, označíte nás v příspěvku na Facebooku či Instagramu a placka nebo nálepka bude vaše.

Objevte 7 důvodů, proč se zapsat na FF MU

Moderní areál v centru Brna, pestrá nabídka předmětů, bohatý spolkový život – to je Filozofická fakulta Masarykovy univerzity. Pokud stále váháte, pro kterou školu se rozhodnout, čtěte tento článek.

 

Připravili jsme pro vás Průvodce začátkem studia

Navalila se na vás spousta informací a nevíte, co dřív? Nezoufejte, se vším vám poradíme na webu pro prváky s návody krok za krokem, se spoustou užitečných odkazů a s tipy nejen pro studium, ale i pro život v Brně.

Poznejte své spolužáky, fakultu i Brno ještě před nástupem na MUNI

Na dvoudenní akci Prvákoviny na přelomu srpna a září se od starších spolužáků dozvíte tipy, jak lépe zvládnout první semestr, pracovat s ISem i jak si vytvořit ten nejlepší rozvrh. Čeká vás spousta zábavy, nabitý program i nové zážitky. Jakmile získáte UČO, tak se přihlaste a mějte v prvním semestru náskok.

Již 19. července se také můžete připojit online na IS Prvákoviny, kde se dozvíte, jak na zápis předmětů a seminárních skupin. Zbývá ještě pár míst, rezervujte zde.

Co nás čeká v následujících měsících

po 11. – pá 15. 7. 2022

Řádný termín distančních zápisů do studia 

Po zápisu získáte přístup do informačního systému a začnete se chystat na první semestr studia. Vše proběhne online a detailní návod najdete na našem webu. Chystá se také dodatečný termín v září pro ty, kdo se v červenci nebudou moct zapsat.

út 19. 7. 2022

IS Prvákoviny 

Semestr sice začíná až v září, ale díky IS Prvákovinám budete vědět, jak na registraci a zápis předmětů, které musíte zvládnout už v srpnu. Začněte s přípravou teď a užijte si letní pohodu.

čt 25. 8. – pá 9. 9. 2022

Prvákoviny 

Poznejte své spolužáky, fakultu i Brno ještě před nástupem na MUNI a mějte v prvním semestru náskok. Pomůžeme vám začít.

po 12. – pá 16. 9. 2022

Zahájení výuky a orientační týden 

V prvním týdnu semestru se pro nově zapsané studenty většina výuky konat zatím nebude a místo ní budou pro připravena informační setkání na katedrách, seznámení s knihovnou, ISem, IT službami atd. Konkrétní program se včas dozvíte.

pá 30. 9. 2022

Noc vědců 

Tradičně se zapojujeme do celoevropské akce popularizující vědu. Letos s tématem „všemi smysly“ a po dlouhé době opět offline!

Další události najdete v kalendáři akcí na webu nebo nás sledujte na Facebooku či na Instagramu.

Mohlo by vás zajímat

Stěhování i bydlení v Brně zvládnete levou zadní  Externí odkaz

10 způsobů, jak nastartovat svůj studentský život v Brně  Externí odkaz

Brněnské výzvy aneb 10 věcí, které musíte zažít  Externí odkaz

Přijatí na MU? Pořiďte si kolo nebo šalinkartu  Externí odkaz

Čokoláda napříč staletími? Od léčivého elixíru k tabulce a slavnostnímu dortu  Externí odkaz

Studenské spolky zahrály moderní i klasické divadelní kusy  Externí odkaz

Religionisté ověřili, že rituály pomáhají lidem zvládat úzkost  Externí odkaz

Odkaz  Web pro uchazeče Odkaz  E-přihláška Odkaz  Navštivte nás Odkaz  Starší newslettery

© 2023
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     TikTok     Discord     Twitter     LinkedIn     Youtube     SoundCloud