Několik tipů pro prváky. Jak bude vypadat podzimní semestr.

Web fakulty  |  04/2020
Odesláno 8. 9. 2020, 7:36

Fakultní newsletter

Zdravíme nově zapsané studenty

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

jakožto předsedovi Studentské komory Akademického senátu FF MU mi připadla milá povinnost přivítat úvodem tohoto fakultního newsletteru nově nastupující studenty.

Vítejte mezi námi! Věřím, že trable, které provázely letošní přijímací řízení, budou brzy zapomenuty a překryty sérií úžasných zkušeností, jež lze získat pouze na univerzitě. Někteří z vás zde pobudou kratší dobu, někteří delší (sám začínám svůj devátý rok), ale věřte mi – každý týden stojí za to. Dodnes si živě pamatuji své první hodiny, první zkoušky a první známky (nebyly dobré). Bude to pro mnohé z vás šok a možná to bude těžké. Ale téměř v ničem z toho nebudete sami. Oporou vám budou vaše rodiny, přátelé, spolužáci, studentští zástupci v programových radách, mnozí vyučující, studijní oddělení a na většině oborů i velmi dobře fungující studentské spolky. My, studentští zástupci ve fakultním senátu, jsme tu pro vás též, jako jedna z mnoha záchytných sítí v případě nouze. Přeji vám všem hodně sil.

Na závěr si dovolím obrátit se na studenty celé fakulty. Funkční období současné studentské komory se chýlí ke konci. Věřím, že po nás zbylo velké množství dobře vykonané práce, jejíž výsledky jsou prospěšné pro všechny. K tomu se váže i má výzva – za pár týdnů dojde k vyhlášení termínu nových voleb. Vy, kdo si myslíte, že máte pro tuto činnost kapacity, jste ochotni jí věnovat čas, sílu a své nervy, pomalu rozmýšlejte nad volebními programy. Velmi doporučuji prostudovat si příslušné fakultní předpisy a normy, ať vás pak realita příliš nezaskočí.

S přáním úspěšného semestru

pomalu se loučící předseda SK AS FF MU
Stanislav Hasil

Několik tipů pro prváky

Proděkan pro studium Mgr. Josef Šaur, Ph.D., zdůrazňuje ve videu to nejdůležitější, co musí nově nastupující studenti aktuálně vědět, a přináší několik užitečných tipů, kam se obracet s dotazy.

 

Průvodce začátkem studia

Jste na fakultě noví a nevíte, jak to tu chodí? Nezoufejte, rádi vám se vším poradíme. Navštivte speciální informační web pro prváky s návody krok za krokem a se spoustou užitečných odkazů.

Blíží se začátek semestru

Chod fakulty bude řídit semafor

Univerzitním semaforem se bude řídit také naše fakulta. Aktuálně platí zelená barva, v případě nutnosti může však vedení fakulty vyhlásit vyšší stupeň omezení. Informovat o tom budeme na webu a také při vstupu do budov. Zvláštní režim platí na studijním oddělení – zůstává nutnost rezervovat si osobní konzultaci předem (připravuje se rezervační systém) a vstup je možný pouze s ochranou úst a nosu.

První týden semestru bude tradičně tzv. orientační

V prvním týdnu semestru se pro nově zapsané studenty většina výuky konat zatím nebude a místo ní budou pro studenty připravena informační setkání na katedrách, seznámení s knihovnou, ISem, IT službami atd. Konkrétní program najdete již brzy na fakultním webu.

 

Krátkodobé hlídání dětí nabízí dětský koutek

Zaměstnanci a studenti fakulty mohou i nadále využívat služby dětského koutku na FSS, který je možné po domluvě s organizátory využít každý den. Kontakt naleznete na facebookové stránce koutku, pravidla fungování jsou k dispozici na dokumentovém serveru v ISu.

Co nás čeká v následujících měsících

čt 17. – pá 18. 9. 2020

Zápisy do studia 

Nově přijatí uchazeči se přijdou v náhradním termínu zapsat do studia na naší fakultě. Zápisy opět proběhnou v omezené podobě a za dodržení preventivních opatření.

po 5. – pá 9. 10. 2020

Orientační týden 

První týden semestru budou pro nově zapsané studenty připravena informační setkání na katedrách, seznámení s knihovnou, ISem, IT službami atd.

po 16. – pá 20. 11. 2020

Týden humanitních věd 

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se již tradičně připojuje k oslavám Světového dne filozofie UNESCO uspořádáním Týdne humanitních věd. Program se letos tematicky zaměří na úlohu humanitních věd v časech celospolečenských krizí. 

pá 27. 11. 2020

Noc vědců 

Tradiční akce představující veřejnosti vědu a výzkum na naší fakultě proběhne letos na celé univerzitě pouze v online podobě. Letošním tématem je „Člověk a robot“.

Další události sledujte v kalendáři akcí na webu.

Mohlo by vás zajímat

Koronavirová online výuka očima technické podpory  Externí odkaz

Zemřel prof. Dušan Šlosar  Externí odkaz

Překládání pomáhá popularizaci, výuce i výzkumu  Externí odkaz

Výzkum: Nouzový stav byl pro studenty stresující. Přístup univerzity si ale chválí  Externí odkaz

Religionisté ověřili, že rituály pomáhají lidem zvládat úzkost  Externí odkaz

Absolventka MUNI: Certifikát pro učitele angličtiny vám otevře svět  Externí odkaz

Premiéra online letních škol nadchla zahraniční studenty i učitele  Externí odkaz

Průvodce prváka Masarykovou univerzitou  Externí odkaz

Fakultní portál k online výuce a zkoušení  Externí odkaz

Šablony jednotného vizuálního stylu MU  Externí odkaz

Příští číslo fakultního newsletteru vyjde začátkem října. Příspěvky můžete zasílat na propagace@phil.muni.cz.

Odkaz  Web fakulty Odkaz  Sekce Zaměstnanec Odkaz  Starší newslettery

© 2021
Masarykova univerzita

Facebook     Instagram     Twitter     LinkedIn     Youtube