Blíží se deadline pro Global Staff Mobility

10. 6. 2021

Bez popisku

Cílem programu Global Staff Mobility je rozšíření možností zaměstnaneckých mobilit i mimo aktuálně nastavené grantové programy (např. Erasmus+). Program je určen akademickým i neakademickým zaměstnancům MU pro pobyty v délce až 14 dní na univerzitu v kterékoliv destinaci za následujících předpokladů:

• potvrzení ze strany přijímající univerzity
  • relevance vůči pracovnímu zařazení
  • schválení vedoucím

V případě většího zájmu oproti dostupným finančním prostředkům mohou být upřednostněny pobyty odpovídající strategickým zájmům MU v oblasti internacionalizace – zapojení do společné mezinárodní aliance, partnerské univerzity, akademický ranking přijímající univerzity, či existující spolupráce (joint degrees, internacionalizace studijních programů).

• Výběrová řízení jsou ze strany CZS uzavírána a vyhodnocována čtyřikrát ročně vždy ve dnech následujících po určených termínech:
    • 31. ledna – pro pobyty začínající od 15. března
    • 30. dubna – pro pobyty začínající od 1. července
    • 31. července – pro pobyty začínající od 15. září
    • 31. října – pro pobyty začínající od 1. ledna následujícího roku
  • Pro výběrové řízení s termínem 31. července 2021 je výjimečně možné podávat přihlášky také pro již realizované pobyty v roce 2021. V dalších termínech již tato možnost zpětného financování nebude možná!

více informací