Malí Argonauti se vydali do Kolchidy pro zlaté rouno

Cestou se naučili střílet z luku, vymotat se z lanového labyrintu, vyzkoušeli si antické sportovní náčiní a získali spousty dalších užitečných dovedností. Podívejte se, jak vypadal nový příměstský tábor Ústavu klasických studií FF MU.

19. 7. 2021 Tomáš Weissar Události

Ve druhém červencovém týdnu již tradičně ožily fakultní prostory letními vzdělávacími akcemi Ústavu klasických studií. Paralelně probíhal opět příměstský tábor pro mladší děti a letní škola pro děti starší. Zatímco program letní školy byl shodný s loňským rokem, pro mladší děti si organizátoři připravili zcela nové dobrodružství: společně s Argonauty se malí hrdinové vydali na dalekou plavbu do bájné Kolchidy, aby tam získali zlaté rouno. Celý týden se na tento důležitý úkol pečlivě připravovali a nakonec výpravu úspěšně završili nálezem nejen zlatého rouna, ale také hodnotného pokladu.