Docent Šeferis se setkal s prezidentem Litvy

Litevský prezident Gitanas Nausėda se 17. listopadu v Praze setkal se zástupci litevské komunity, poděkoval jim za úsilí o zachování historické paměti, identity a za šíření litevství. Jednání se také zaměřilo na udržení vztahů s Litvou, na litevské jazykové vzdělávání či na posílení spolupráce mezi centry.

30. 11. 2022 Události

Bez popisku

Mezi pozvanými hosty byl docent Vaidas ŠeferisÚstavu jazykovědy a baltistiky FF MU, který byl také přizván do pracovní skupiny odborníků, jejímž cílem je vypracovat projekt podpory studia litevštiny v zahraničí v horizontu několika nadcházejících let. Vedle představitelů akademické baltistiky jsou součástí skupiny poradci litevského prezidenta či představitelé tamější vlády.

Setkání bylo součástí oficiální návštěvy prezidenta Gitanase Nausėdy v Česku – v Praze pobýval ve dnech 16.–17. listopadu. 

Studium baltistiky je na FF MU akreditováno od roku 1999, a to na Ústavu jazykovědy a baltistiky. Aktuální akreditace baltistiky zájemcům nabízí plnohodnotné bakalářské a magisterské studium, včetně běžných plánů jednooborových a kombinovaných. Studium baltistiky se v Brně zaměřuje na komplexní filologicko-areálové poznání čtyř zemí: Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska.

Fotogalerie


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.