České emigranty na Západě vítali, jejich příběh je inspirací
S Ondřejem Haváčem o budování národní identity a o československém exilu v Rakousku a Švýcarsku po roce 1968. Tématu věnoval svou novou knihu.
Kanadská velvyslankyně paní Ayesha Rekhi předala prof. Kylouškovi z Ústavu románských jazyků a literatur Filozofické fakulty Masarykovy univerzity čestné uznání ottawské Mezinárodní rady pro kanadská studia jako poděkování za dlouhodobý významný přínos pro rozvoj kanadských studií.
Masarykova univerzita je význačným evropským střediskem kanadských studií obecně, a to jak v oblasti anglofonní, tak frankofonní. Na Filozofické fakultě MU má své správní sídlo Středoevropská asociace kanadských studií sdružující osm zemí.
Ve spolupráci Ústavu románských jazyků a literatur a Katedrou anglistiky a amerikanistiky vznikl magisterský program Severoamerických studií, který zahrnuje vedle anglofonní problematiky, také kurzy zahrnující tematiku hispanoamerickou a frankoamerickou. Přednášky z frankofonní kanadské a karibské literatury a lingvistiky jsou také zahrnuty do bakalářského a magisterského programu Francouzský jazyk a literatura.
Všechny tyto inovace studijní a badatelské jsou nyní také součástí grantového projektu GAČR „Centrum a periferie: proměny postkoloniální situace v románských literaturách Ameriky, Afriky a Evropy“, na kterém participují jak akademikové, tak doktorandi.
S Ondřejem Haváčem o budování národní identity a o československém exilu v Rakousku a Švýcarsku po roce 1968. Tématu věnoval svou novou knihu.
S Tomášem Malým o korunování obrazů a souvisejících rituálech jako sociálně-náboženském fenoménu s dlouhou historií a také o projektu, ve kterém bude fenomén zkoumat.