Profesor Kyloušek převzal ocenění od kanadské velvyslankyně

Kanadská velvyslankyně paní Ayesha Rekhi předala prof. Kylouškovi z Ústavu románských jazyků a literatur Filozofické fakulty Masarykovy univerzity čestné uznání ottawské Mezinárodní rady pro kanadská studia jako poděkování za dlouhodobý významný přínos pro rozvoj kanadských studií.

10. 9. 2020 Tomáš Weissar Věda a výzkum

Bez popisku

Masarykova univerzita je význačným evropským střediskem kanadských studií obecně, a to jak v oblasti anglofonní, tak frankofonní. Na Filozofické fakultě MU má své správní sídlo Středoevropská asociace kanadských studií sdružující osm zemí.

Ve spolupráci Ústavu románských jazyků a literatur a Katedrou anglistiky a amerikanistiky vznikl magisterský program Severoamerických studií, který zahrnuje vedle anglofonní problematiky, také kurzy zahrnující tematiku hispanoamerickou a frankoamerickou. Přednášky z frankofonní kanadské a karibské literatury a lingvistiky jsou také zahrnuty do bakalářského a magisterského programu Francouzský jazyk a literatura.

Všechny tyto inovace studijní a badatelské jsou nyní také součástí grantového projektu GAČR „Centrum a periferie: proměny postkoloniální situace v románských literaturách Ameriky, Afriky a Evropy“, na kterém participují jak akademikové, tak doktorandi.

Bez popisku