Týden humanitních věd byl ve znamení baroka

Zájemci si mohli poslechnout komorní koncert fakultního sboru Ensemble Versus v Červeném kostele či přednášku o ideálech jihoslovanských barokních snílků. Zúčastnit se také mohli mistrovství světa v přiměřeně vágní konceptuální analýze nebo hodiny barokního tance pod vedením souboru Alla Danza Brno Baroque. Architekturu a hudbu barokní kultury střední Evropy pak připomněli Jiří Kroupa a Miloš Štědroň.

5. 12. 2023 Patrik Švec Události Fotogalerie

Už tradiční součástí také byla Slavnost Týdne humanitních věd, při které děkanka Irena Radová ocenila vynikající vědecké výkony akademických pracovníků i studujících. Děkanka ve svém projevu mimo jiné připomněla stávku, která upozorňovala na podfinancování českých univerzit, a vyzdvihla také úspěch humanitních oborů v mezinárodních žebříčcích.

Projev děkanky