Zlínský film ovlivňovala jistá perifernost, významné osobnosti dokázal přitáhnout Baťa

Poslechněte si novou epizodu fakultního podcastu Artefakt. Hosty byli Pavel Skopal a Tereza Bochinová z Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU, kteří hovořili o historii filmových ateliérů ve Zlíně. Představili rovněž novou aplikaci a publikaci, které přehledně zobrazují jak historii, tak osobnosti zlínského filmu, a jejichž vývoj financovala Technologická agentura České republiky.

15. 5. 2024 Patrik Švec Ondřej Krajtl Téma Podcast Artefakt

Foto: Evgeniia Tokmakova/FF MU

Z rozhovoru se dozvíte:

  • Co si lze vlastně představit pod pojmem zlínský film?
  • Jak vypadal tamější filmový život?
  • Co vše lze nalézt v unikátní aplikaci mapující historii zlínských filmových ateliérů?
  • A o čem se dočtete v doprovodné publikaci?

Poslechněte si další epizody

Doc. Mgr. Pavel Skopal, Ph.D., působí jako vedoucí Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU. Odborně se zabývá zejména dějinami filmové distribuce a lokálními dějinami filmové kultury. Je hlavním řešitelem projektu Relační databáze, mapové projekce a vizualizace dat pro účely propagace, vzdělávání a podpory turismu - realizace na příkladu zlínské filmové kultury (Redazlín).

Mgr. Tereza Bochinová působí na Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU. Je spoluřešitelkou projektu Relační databáze, mapové projekce a vizualizace dat pro účely propagace, vzdělávání a podpory turismu - realizace na příkladu zlínské filmové kultury (Redazlín).


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.